Kubuś jest ciężko chory, jego rodzice proszą o wsparcie - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

czwartek, 19 lipca 2018

Kubuś jest ciężko chory, jego rodzice proszą o wsparcie

„Jakub urodził się z zespołem HETEROTAKSJI- złożona wada serca, wspólnym kanałem przedsionkowo-komorowym, ubytkiem międzyprzedsionkowym typu ostium secundum, ATREZJĄ zastawki tętnicy płucnej , Agenazją pnia tętnicy płucnej, prawostronnym łukiem aorty, ASPLENIA i zarośniętym prawym uszkiem.


zdjęcie z archiwów rodziny


 Dodatkowo synek ma żołądek po prawej stronie, powiększoną wątrobę położoną pośrodku i nie ma śledziony. W 10 dobie życia przeszedł pierwsza operacje zespolenia systemowo - płucnej po której pojawiły się komplikacje, już na drugi dzień miał reoperację a później kolejne trzy, łącznie miał ich 5. W czasie trwania drugiej operacji SERCE przestało BIĆ , Kuba był reanimowany. Mały książę przyjmował bardzo wiele różnych leków, które odbiły się na jego życiu. Kuba był bardzo długo pod rozrusznikiem, był na lekach wazo aktywnych oraz miał wsparcie wentylacyjne. 

Po prawie trzech tygodniach od pierwszej operacji był ekstubowany, lecz po kilku dniach jego stan się pogorszył i ponownie musiał mieć wsparte oddychanie. Kubuś miał także infekcję rany pooperacyjnej. Gdy jego stan się ustabilizował ponownie został ekstubowany. Dopiero gdy synek miał prawie dwa miesiące udało się go powoli odstawić od tlenu . I gdy miał 4 miesiące wrócił z nami do domu. Kuba obecnie jest rehabilitowany i czeka na kolejne operacje. 


A w jego życiu będzie jeszcze ich wiele, jego walka o życie będzie bardzo ciężka. Pieniążki zebrane w Fundacji będą przeznaczone na leki, specjalistyczne sprzęty, koszty dojazdów na kontrole do Krakowa i rehabilitacje. Kuba potrzebuje także aparatu słuchowego na przewodnictwo kostne. 
Bardzo prosimy o wsparcie Kubusia w jego walce o lepsze życie. Dziękujemy za każdą pomoc”.

 http://www.sercedziecka.org.pl/…/pot…/2189-ziobro-jakub.html

 Pomoc finansową prosimy kierować na subkonto chłopczyka:
Fundacja Serce Dziecka
ul. Narbutta 27 lok.1
02-536 Warszawa
17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
koniecznie z dopiskiem: ZC 6878 Jakub Ziobro

Wpłaty zagraniczne:
Nr konta na wpłaty w euro: PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272
SWIFT BIGBPLPW
koniecznie z dopiskiem: ZC 6878 Jakub Ziobro
 Zapraszamy do polubienia strony: Jakub - Malutki chłopiec o walecznym SERCU .
Za każdą okazaną pomoc serdecznie dziękujemy !

« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne