„Epidemia” odry, czyli jak wzbudzić lęk, żeby sprzedać szczepionki - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

środa, 18 lipca 2018

„Epidemia” odry, czyli jak wzbudzić lęk, żeby sprzedać szczepionki
Liczba osób szczepionych na odrę w Europie stale rośnie.

 Pomimo tego, społeczeństwo jest regularnie straszone zabójczymi epidemiami, które zagrażają nam wraz z przybyciem imigrantów, np. z Ukrainy. 

Informowani jesteśmy o panującej w Czechach i na Ukrainie epidemii odry. Jak podawały media, sytuacja w Czechach była tak poważna, że do pomocy wezwano wojsko.

Kancelaria prawna mecenasa Arkadiusza Teteli wystosowała zapytanie do Ministerstwa Ochrony Zdrowia Ukrainy, czy na Ukrainie faktycznie panuje epidemia odry. Pełniąca obowiązki dyrektora Urzędu Zdrowia Publicznego, Iryna Rudenko, poinformowała, że w ciągu ostatnich 10. lat, na terytorium Ukrainy, nie było żadnych epidemii. 

Także Ambasada Republiki Czeskiej w Warszawie zaprzeczyła występowaniu epidemii odry w Czechach. Podkreślono bardzo wyraźnie, że szerzona w polskich mediach informacja o pomocy armii władzom cywilnym jest nieprawdziwa. 

W 2017 roku, Justyna Socha, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP, przeprowadziła rozmowę z Janem Bondarem, rzecznikiem prasowym Głównej Inspekcji Sanitarnej. Zapytała go o to, czy w Polsce w tej chwili panuje epidemia odry. Pan Bondar odpowiedział, że nie ma żadnej epidemii i prostował to już 30 razy. Dodał, że w Europie są ogniska odry, np. w Rumunii, ale nie jest to epidemia, bo epidemia to zjawisko nadzwyczajne i nieoczekiwane. 

Jak poinformował, rocznie w naszym kraju odnotowuje się ponad 100 przypadków odry, dodał, że w jednym roczniku jest ok. 380 tysięcy dzieci, więc jest to rzadka choroba. 


Tak więc, pojawiające się w mediach, informacje o epidemii odry w Czechach, na Ukrainie i w Polsce są nieprawdziwe. Jesteśmy celowo wprowadzani w błąd.Wnioski wyciągnijcie Państwo sami. 


Renata Zalewska-Ociepa


Źródło: Ministerstwo Ochrony Zdrowia Ukrainy, Ambasada Republiki Czeskiej w Warszawie, rzecznik Głównej Inspekcji Sanitarnej oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP

« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne