Bytom: Katastrofa budowlana przy ulicy Żeromskiego - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

niedziela, 22 lipca 2018

Bytom: Katastrofa budowlana przy ulicy Żeromskiego

Wczoraj o godzinie 8:00 doszło do częściowego zawalenia się  budynku przy ul. Żeromskiego. Miejsce zdarzenia zabezpieczali policjanci z bytomskiej komendy oraz strażacy, a gruzowisko przeszukane zostało przez grupy ratownicze z psami. Decyzją inspektora nadzoru budowlanego kamienica zostanie wyburzona.

zdjęcia: policja

Kilka minut po godzinie 8:00 na ulicy Żeromskiego doszło do katastrofy budowlanej. Zawaleniu uległa ściana kamienicy od strony podwórza. Budynek był nieużywanym pustostanem, jednak od strony ulicy mieściła się siedziba firmy medycznej, z której ewakuowano trzech członków personelu. 

Okolice kamienicy zostały zabezpieczone przed dostępem osób postronnych. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci oraz strażacy. Dwie grupy ratownictwa poszukiwawczego z psami sprawdziły gruzowisko.

 Nie natrafiono na żaden ślad wskazujący na to, aby w chwili zawalenia się budynku przebywały w nim jakiekolwiek osoby. Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego zdecydował, że kamienica nie nadaje się do dalszego użytkowania i zostanie wyburzona.

« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne