Bułgaria: Położna pobiła maleńką Nikol - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

poniedziałek, 9 lipca 2018

Bułgaria: Położna pobiła maleńką Nikol

 O sprawie informuje portal Fakt24.pl powołując się na zagraniczne media. 
zdjęcie screen: YouTube18. kwietnia 2015 roku w szpitalu w Sofii doszło do brutalnego pobicia czterodniowej Nikol Dimitrowej. Czynu tego dopuściła się położna, Emilia Kowaczewa, a całe zdarzenie zarejestrowała kamera szpitalnego monitoringu. Na nagraniu widać jak kobieta szarpie noworodka i bije go po całym ciele. W tym czasie mama dziewczynki dochodziła do siebie po porodzie.


Z ustaleń ekspertów wynika, że położna zadawała dziewczynce ciosy pięściami oraz… butelką. Maleńka Nikol z obrażeniami zagrażającymi jej życiu trafiła do szpitala,a kobieta została aresztowana i stanęła przed sądem. Jej obrońcy czyn ten tłumaczyli frustracją położnej, która kończyła wtedy swój 24. godzinny dyżur i denerwował ją płacz Nikoli oraz fakt, że maleństwo budziło przez to inne dzieci.Rodzice dziewczynki, która po dziś dzień zmaga się ze skutkami brutalnego ataku (cierpi na epilepsję), domagali się dla oskarżonej dożywocia. W ubiegłym roku zapadł wyrok i sędzia skazał kobietę na 18 lat więzienia. Następnie karę zamieniono na areszt domowy, gdyż wzięto pod uwagę to, że kobieta sama ma dwoje dzieci i opiekuje się swoimi rodzicami. 
Emilia Kowaczewa powiedziała lokalnym mediom, że nie czuje się winna. Wnioskowała nawet o złagodzenie warunków aresztu domowego, gdyż chciała więcej swobody poruszania się. Sąd odrzucił jednak jej wniosek.
Renata Zalewska-Ociepa
Źródło: portal Fakt24.pl
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne