43 – latek podejrzany o seksualne wykorzystywanie i bezprawne pozbawianie wolności - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

piątek, 20 lipca 2018

43 – latek podejrzany o seksualne wykorzystywanie i bezprawne pozbawianie wolności

Na polecenie Prokuratury Rejonowej w Pabianicach zatrzymany został 43 – letni mężczyzna, który usłyszał zarzuty, dotyczące doprowadzenia małoletniej ,po uprzednim podaniu jej środków odurzających do poddania się innej czynności seksualnej i utrwalania poprzez fotografowanie tych czynności. Ponadto ,zarzucone mu zostały przestępstwa polegające na bezprawnym pozbawieniu wolności 7 młodych kobiet oraz posiadaniu bez zwolnienia trzech sztuk amunicji.Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 10.

zdjęcie ilustracyjne


Przedstawione w tej sprawie zarzuty to efekt ustaleń poczynionych w śledztwie, które wszczęte zostało po zawiadomieniu, złożonym przez dyrekcję jednej z łódzkich szkół średnich. W jego treści wskazano, że mężczyzna prowadzący w ramach zawartej umowy zajęcia z zakresu ratownictwa medycznego może seksualnie wykorzystywać uczennice tej szkoły. Na gruncie zgromadzonego materiału dowodowego prokurator podjął decyzję o zatrzymaniu 43 – latka. Przeprowadzono przeszukanie,zabezpieczono telefony komórkowe i komputery, które poddano oględzinom.Ujawniono między innymi fotografie wskazujące na dwukrotne seksualne wykorzystanie jednej z dziewcząt. Poprzedzone to było wcześniejszym podaniem jej środka odurzającego. Jak ponadto ustalono, począwszy od drugiego półrocza 2017roku do czerwca 2018 podejrzany prawdopodobnie podawał przez dożylne iniekcje środki odurzające siedmiu innym młodym kobietom, które następnie bezprawnie pozbawiał wolności, przetrzymując je w miejscu prowadzenia działalności lub zamieszkania. Trwa postępowanie dowodowe, niewykluczone że zarzuty uleg nąposzerzeniu. Kluczowe znaczenie będą miały specjalistyczne ekspertyzy zabezpieczonych nośników pamięci. 


Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania ujawniono amunicję, na posiadanie której mężczyzna nie miał zezwolenia – co tak że znalazło odzwierciedlenie w zarzutach.
Po przesłuchaniu prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny na okres 3 miesięcy. Wniosek będzie rozpoznawany jeszcze dzisiaj.
Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi
Krzysztof Kopania 

« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne