30 tys. litrów paliwa w cysternie i zderzenie czterech pojazdów - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

środa, 18 lipca 2018

30 tys. litrów paliwa w cysternie i zderzenie czterech pojazdów

Lubuski odcinek drogi S-3 był miejscem niebezpiecznego w skutkach wypadku drogowego z udziałem cysterny przewożącej paliwo i trzech pojazdów osobowych. W jego wyniku doszło do rozszczelnienia cysterny. Strażacy przez kilka godzin przepompowywali paliwo do specjalnych zbiorników, a policjanci z Nowej Soli i Zielonej Góry służyli pomocą i czuwali nad bezpieczeństwem zmotoryzowanych. Utrudnienia w ruchu trwały do późnych godzin wieczornych.

zdjęcia: policja

Groźny w skutkach wypadek na drodze S-3 miał miejsce we wtorek (17 lipca) około godziny 13. Dyżurny nowosolskiej jednostki otrzymał informację, że na wysokości miejscowości Niedoradz doszło do zdarzenia drogowym z udziałem cysterny oraz trzech pojazdów osobowych. 

Na miejscu po kilku minutach były już policyjne patrole, zastępy straży pożarnej oraz służby medyczne. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynikało, że kierujący fordem z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w prawidłowo jadącą w kierunku Zielonej Góry cysternę. 

Pojazd ciężarowy przewrócił się i doszło do wycieku paliwa. W zdarzeniu uczestniczyły jeszcze dwa auta osobowe - chrysler oraz bmw. Kierowca forda został przetransportowany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala w Zielonej Górze, natomiast kierowca cysterny karetką pogotowia ratunkowego do szpitala w Nowej Soli.

 Przez kilka godzin droga S-3 była zamknięta. Policjanci wyznaczyli objazd przez okoliczne miejscowości. Na miejscu zdarzenia służby przez kilka godzin współpracowały, aby nie doszło do wybuchu cysterny. Strażacy przepompowali paliwo do innego pojazdu, a policjanci z Nowej Soli i Zielonej Góry służyli pomocą i czuwali nad bezpieczeństwem zmotoryzowanych - około północy ruch został upłynniony. Policjanci wyjaśniają dokładną przyczynę i okoliczności wypadku.

źródło: st. sierż. Justyna Sęczkowska
Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne