16-latkowie podszywali się pod policjantów. Wpadli podczas odbierania pieniędzy - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

piątek, 27 lipca 2018

16-latkowie podszywali się pod policjantów. Wpadli podczas odbierania pieniędzy

Starsze kobiety myślały, że biorą udział w policyjnej akcji i przekazywały swoje oszczędności. Podczas próby odbioru pieniędzy od kolejnej kobiety do akcji wkroczyli prawdziwi policjanci. Kryminalni KWP oraz ich koledzy z KMP zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu zatrzymali ich i odzyskali oszczędności.

zdjęcie: policja

       Do zdarzenia doszło w miniony wtorek przy ul. Szpinalskiego. Tam oszuści umówili się ze starszą mieszkanką Lublina po odbiór pieniędzy. Kobieta uwierzyła, że bierze udział w policyjnej akcji. Oszust w rozmowie telefonicznej wmówił jej, że pieniądze są zagrożone, dlatego miała je przekazać dwóm  mężczyznom. 

Kiedy doszło do przekazania pieniędzy w kwocie 20 tysięcy złotych oraz biżuterii do akcji wkroczyli prawdziwi policjanci. Kryminalni KWP oraz ich koledzy z KMP zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu zatrzymali ich i odzyskali oszczędności.

    Sprawcami okazali się  dwaj 16-latkowie - mieszkańcy Lublina. Policjanci ustalili, że jeden z nich ma na koncie jeszcze dwa takie przestępstwa. Odbierał pieniądze od dwóch kobiet. 4 lipca br. na osiedlu Czechów od 82-latki odebrał prawie 2500 złotych a dwa dni później od 83-latki na os. Kalinowszczyzna 10 000 zł. Podczas przeszukania ich miejsca zamieszkania policjanci zabezpieczyli pieniądze w kwocie 2 500 zł.

     Z uwagi na wiek obaj sprawcy odpowiedzą przed sądem dla nieletnich.
AF.
« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne