14. letni kierowca zatrzymany po pościgu policyjnym. W samochodzie jechało jeszcze dwóch nastolatków. W pojeździe policjanci znaleźli amfetaminę - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

niedziela, 8 lipca 2018

14. letni kierowca zatrzymany po pościgu policyjnym. W samochodzie jechało jeszcze dwóch nastolatków. W pojeździe policjanci znaleźli amfetaminę

Strzelińscy policjanci, po krótkim pościgu, zatrzymali auto, które prowadził nieletni. Jechało w nim także dwóch nastoletnich kolegów kierującego. W takcie przeszukania samochodu policjanci ujawnili amfetaminę. 
Za swoje czyny nieletni odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym. 
zdjęcie: policja

Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie, podczas patrolowania miasta, na ul. Oławskiej, zauważyli kierującego Volkswagenem Golf, który na widok radiowozu zaczął uciekać. W tej sytuacji policjanci podjęli decyzję o pościgu. Funkcjonariusze używali sygnałów świetlnych i dźwiękowych, jednak kierowca nie reagował na nie. 

Kierujący Golfem wykonywał gwałtowne manewry. Po przejechaniu kilkunastu kilometrów stracił panowanie nad pojazdem i w miejscowości Pławna uderzył w skarpę. Uniemożliwiło to dalszą jazdę. 

Po zatrzymaniu, okazało się, że kierowcą był 14. latek ze Strzelina. W pojeździe znajdowało się jeszcze dwóch nastolatków w wieku 16. i 17. lat. W czasie kontroli auta, policjanci znaleźli woreczek foliowy z amfetaminą, z której można uzyskać 180 porcji handlowych tego narkotyku. 

Do posiadania środków odurzających przyznał się 16. latek. 
Po wykonaniu czynności przez policjantów, nieletni zostali przekazani opiekunom prawnym. 
Za swoje czyny odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym. 


asp. szt. Wojciech Jabłoński 
Źródło: KPP w Strzelinie 

asp. szt. Jacek Waś
« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne