13-latka miała aż 2,5 promila alkoholu w organizmie, trafiła szpitala - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

niedziela, 22 lipca 2018

13-latka miała aż 2,5 promila alkoholu w organizmie, trafiła szpitala

Kara do 2 pozbawienia wolności grozi 18–latkowi, który podał 13–latce alkohol. Dziewczyna w stanie upojenia alkoholowego trafiła do szpitala, a młody mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

zdjęcie ilustracyjne

Oficer dyżurny iławskiej policji został wczoraj (19.07.2018) około godz. 20:00 poinformowany o nastolatce, która w gminie Zalewo leży na jednym z boisk, najprawdopodobniej w stanie upojenia alkoholowego. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce i dotarli do nieprzytomnej dziewczynki. Na miejscu przebywały także koleżanki nastolatki i jej matka.

 Wezwany na miejsce zespół karetki pogotowia przetransportował 13–latkę do szpitala. W tym czasie policjanci ustalili, że młoda mieszkanka powiatu iławskiego alkohol dostała od swojego 18-letniego znajomego. Został on zatrzymany i osadzony w policyjnej celi.
Jak wykazały wykonane badania, 13-latka miała aż 2,5 promila alkoholu w organizmie. Jej sprawą zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

 Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów 18-letniemu mieszkańcowi powiatu iławskiego, któremu grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.
Takiej karze zgodnie z art. 208 kodeksu karnego podlega każdy, kto rozpija małoletniego, dostarczając mu napoju alkoholowego, ułatwiając jego spożycie lub nakłaniając go do spożycia takiego napoju.

(jk/tm)
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne