Wyrzucił owczarka przez okno - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

piątek, 8 czerwca 2018

Wyrzucił owczarka przez okno

Dzięki szybko przekazanej przez świadków informacji o tym, że z okna na trzecim piętrze wyrzucono psa, mundurowi zatrzymali oprawcę, a zwierzęciu zapewniono pomoc weterynarza. Okazało się, że mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. 42-latek został umieszczony w policyjnym areszcie, a gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem, za co grozi mu do 2 lat więzienia.

zdjęcie ilustracyjne: pixabay


We wtorek, około 19.00 policjanci zostali wezwani na ulicę Gagarina w Jastrzębiu, gdzie według zgłoszenia, z mieszkania na trzecim piętrze został wyrzucony pies. Z relacji świadków wynikało, że mężczyzna wyrzucił psa przez okno celowo.

We wskazanym mieszkaniu policjanci zastali 42-letniego pijanego mężczyznę, który oświadczył, że właścicielem psa jest córka jego konkubiny, a zwierzę samo wyskoczyło z okna. Badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie 3,3 promila alkoholu.

Do mieszkania przybyła właścicielka czworonoga, która poinformowała, że sprawca interwencji wielokrotnie znęcał się nad psem, nie karmił go i bił. W efekcie mężczyznę umieszczono w policyjnym areszcie, a gdy wytrzeźwiał, śledczy przedstawili mu zarzut znęcania się nad zwierzęciem, za co grozi kara do 2 lat więzienia.

Pies został zabrany do lecznicy weterynaryjnej, gdzie udzielono mu pomocy. Okazało się, że owczarek niemiecki doznał urazu żeber i tylnej łapy.

(KWP w Katowicach / po)
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne