Wypadek na Zakopiance z dziećmi. Ranni uczniowie w szpitalu - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

piątek, 8 czerwca 2018

Wypadek na Zakopiance z dziećmi. Ranni uczniowie w szpitalu

Dzisiaj o godzinie 10.40 na DK7, czyli na tzw. zakopiance w miejscowości Tenczyn w powiecie myślenickim doszło do zdarzenia drogowego z udziałem autobusu przewożącego wycieczkę szkolną z pojazdem ciężarowym oraz z samochodem osobowym. Autobus przewoził 38 siódmoklasistów z jednej z warszawskich szkół podstawowych oraz ich 4 opiekunów i jechał w kierunku Krakowa. Z kolei pojazd ciężarowy poruszał się w przeciwnym kierunku. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego uruchomiło infolinię dla rodzin osób poszkodowanych w zdarzeniu nr 12 272 90 22.

zdjęcie: policja


W wyniku zdarzenia rannych zostało 20 osób. Wszyscy trafili do małopolskich szpitali. 4 osoby z ciężkimi obrażeniami ciała to kierowca autokaru, kierujący samochodem ciężarowym, dziecko i opiekun uczniów.

 Pozostałych 28 uczestników wypadku nie wymagających hospitalizacji zostało umieszczonych w jednej z okolicznych szkół.
Osobom uczestniczącym w  zdarzeniu udzielana jest też pomoc psychologiczna.
Na miejscu zdarzenia pracują policjanci ruchu drogowego, którzy m.in. zabezpieczają ślady i ustalają jego przebieg. 

Z uwagi na rozmiar wypadku - droga pozostaje na kilka godzin zablokowana w obu kierunkach, dlatego też policjanci kierują pojazdy na wyznaczone objazdy: Lubień, Mszana Dolna, Rabka Zdrój.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego uruchomiło infolinię dla rodzin osób poszkodowanych w zdarzeniu nr 12 272 90 22.
(KWP w Krakowie / mg)

« PREV
NEXT »

Popularne