W upalny dzień sprzedawał szczeniaki w foliowych torbach - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

środa, 6 czerwca 2018

W upalny dzień sprzedawał szczeniaki w foliowych torbach

Trzymał małe szczeniaki w torbie – z uwagi na wysoką temperaturę zareagowali przechodnie i przejeżdżający policjanci.

zdjęcie ilustracyjne: G/W


Do zdarzenia doszło u zbiegu ulic Kazimierza Wielkiego i Świdnickiej we Wrocławiu. 48 - letni mężczyzna usiłował sprzedawać przechodniom małe pieski, które trzymał w torbie z tworzywa sztucznego. 

Panująca wysoka temperatura i fakt, że czworonogi znajdowały się właśnie w torbie, wzbudził współczucie wśród przechodzących chodnikiem osób. Zareagowali oni w trosce o los zwierząt, odebrali szczeniaki i zatrzymali przejeżdżający nieopodal patrol.

Policjanci natychmiast podjęli interwencje. Przejęli zwierzęta i zatrzymali 48 – letniego mężczyznę. Okazało się wtedy, że próbował on nawet na siłę wciskać małe szczeniaki w ramiona osób, które zareagowały na nielegalną sprzedaż, krzycząc do nich „gratis”.

Na miejscu pojawiła się Inspektor ds. Ochrony Zwierząt, która objęła pieski opieką. Zorganizowała dla psów kojec oraz dostęp do świeżej wody. Szczeniaki miały około 3-4 tygodnie i powinny jeszcze pozostawać z matką.

Policjanci ustalili, że mężczyzna, który usiłował sprzedawać psy przebywał we Wrocławiu dopiero od dwóch tygodni. Nie mówił ani w języku polskim, ani w angielskim, więc kontakt z nim był utrudniony. Nie miał tez stałego miejsca zamieszkania i spał w samochodzie na parkingu przy jednym z centrów handlowych. Wobec powyższego, został on przez policjantów zatrzymany i przewieziony do policyjnego Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych.

48 - latek stanie teraz przed sądem za naruszenie przepisów ustawy o ochronie zwierząt, w tym za wprowadzania do obrotu psów i kotów poza miejscami ich chowu lub hodowli.

asp. szt. Paweł Petrykowski
(źródło – KMP Wrocław)


« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne