Tragiczny finał libacji, usiadł za kierownicą samochodu i przejechał swojego kompana - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

wtorek, 5 czerwca 2018

Tragiczny finał libacji, usiadł za kierownicą samochodu i przejechał swojego kompana

Spotkanie dwóch mieszkańców powiatu i ich wspólne spożywanie alkoholu zakończyło się dramatem. Jeden z nich pijany usiadł za kierownicą samochodu i przejechał swojego kompana. Mężczyzna został zatrzymany i decyzją prokuratora odpowie za nieumyślne spowodowanie śmierci oraz jazdę w stanie nietrzeźwości. Do tego czasu pozostanie pod policyjnym dozorem.

zdjęcie ilustracyjne: G/W

W piątek rano, dyżurny komendy przyjął zgłoszenie dotyczące znalezienia zwłok mężczyzny na łące na terenie powiatu lublinieckiego. Skierowani na miejsce śledczy ustalili, że nieżyjący 73-latek poprzedniego wieczoru spożywał w tym miejscu ze swoim znajomym alkohol. Ślady na jego ciele wskazywały, że mógł zostać potrącony przez samochód. 

Kryminalni ustalili dane mężczyzny, który poprzedniego dnia towarzyszył zmarłemu i w niespełna godzinę po uzyskaniu informacji zatrzymali 62-latka. 
Przeprowadzone badane wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu został przesłuchany.

 Okazało się, że poprzedniego dnia razem z nieżyjącym 73-latkiem spożywał alkohol. Nad ranem przebudził się w swoim samochodzie i przekonany, że znajomy wrócił do domu, pojechał do siebie. Odjeżdżając, najechał na leżącego w pobliżu auta mężczyznę. 
62-latek usłyszał zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości i nieumyślnego spowodowania śmierci. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu teraz kilkuletni pobyt w więzieniu.


« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne