Tragedia w Dobroniu. Nie żyje 46-letni motocyklista - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

środa, 6 czerwca 2018

Tragedia w Dobroniu. Nie żyje 46-letni motocyklista

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do jakiego doszło 6 czerwca 2018 roku przed godz. 6.00 na ul. Wrocławskiej w Dobroniu. Zginął 46-letni motocyklista.

zdjęcie: policja

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 72-letni kierujący samochodem marki Lublin, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu ul. Wrocławską motocykliście. Podjęta reanimacja poszkodowanego motocyklisty nie powiodła się. 46-latek zmarł na skutek odniesionych obrażeń. 

Droga wojewódzka nr 482 przez pewien czas była nieprzejezdna. Na miejscu pracowali policjanci ruchu drogowego oraz technik kryminalistyki, którzy prowadzili oględziny miejsca zdarzenia oraz zabezpieczali wszelkie ślady mogące pomóc w ustaleniu okoliczności wypadku.
Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka. 

Warto również podkreślić fakt, że nie zawsze konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą ich sprawcy, ale w wielu przypadkach przez ich lekkomyślność, koszty ponoszą inni uczestnicy ruchu drogowego.


« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne