Spóźniony dwa razy traci. Ostatni dzwonek na dobre ceny wakacji w Polsce - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

środa, 13 czerwca 2018

Spóźniony dwa razy traci. Ostatni dzwonek na dobre ceny wakacji w Polsce

Wyjedziemy na jeden dzień dłużej i zapłacimy średnio o 400 złotych więcej niż w zeszłym roku - wynika z raportu Nocleg.pl. Eksperci portalu rezerwacyjnego sprawdzili, ile będą kosztować najbliższe wakacje w Polsce i dobrze radzą spóźnialskim: jedźcie do Szczyrku albo Władysławowa, bo tam jest taniej niż przed rokiem.

zdjęcie: Nocleg.pl


"To ostatni dzwonek na dobre ceny - mówi Grzegorz Kołodziej z Nocleg.pl i wyjaśnia, że najlepszy interes zrobili ci, którzy zarezerwowali wakacyjne wyjazdy jeszcze w grudniu i styczniu. - Zapłacili nawet o jedną trzecią mniej, niż szukający wolnych miejsc na ostatnią chwilę w lipcu lub sierpniu" - tłumaczy. Ale nie wszystko stracone. 

Wyliczenia portalu rezerwacyjnego pokazują, że teraz, w czerwcu, kiedy wolnych miejsc jest jeszcze dużo, ceny są wciąż 10-15% niższe niż w szczycie sezonu. Ale nie warto czekać do ostatniej chwili, bo z każdym dniem wolnych pokoi jest coraz mniej. 

Wzrost cen przed sezonem to jedno, drugie - to ceny rosnące z roku na rok. Jak wynika z raportu, na tegoroczne krajowe wakacje wydamy więcej niż na poprzednie. Na przykład średnia wartość rezerwacji dla trzech osób w Zakopanem wzrosła o blisko 30% i wynosi 1150 złotych. Przy czym tego lata zostaniemy w stolicy polskich Tatr pięć dni, czyli o dzień dłużej niż w zeszłym roku. 

Średnio tydzień spędzimy w Krynicy Zdrój, gdzie za pobyt dla trzyosobowej rodziny zapłacimy nawet 3 000 złotych. Taniej jest w Gdańsku, gdzie wypoczywać będziemy dzień dłużej niż zeszłego lata, a ceny wzrosły średnio o jedną trzecią rok do roku. 

"Wiadomo, im większa popularność danej miejscowości, tym większe wzrosty cen, gdy dostępność pokoi spada - podkreśla Kołodziej. - Ale są też miejsca, takie jak Poronin, Szklarska Poręba, Białka Tatrzańska, Łeba, Kołobrzeg, Mrągowo czy Ustronie Morskie, gdzie nie zauważyliśmy większych odchyleń od zeszłorocznej średniej" - dodaje. 

Co więcej są miejsca, gdzie jest taniej niż przed rokiem. W Szczyrku, Władysławowie, Polanicy czy Jastrzębiej Górze ceny spadły o 20% względem ubiegłego roku. Oznacza to, że trzyosobowa rodzina na tygodniowym wyjeździe zaoszczędzić może nawet 342 złote. 

W tych miejscowościach wybór jest duży i pokój można zarezerwować od ręki. Jak znaleźć właściwe miejsce? Dobrze jest poświęcić chwilę na sprawdzanie, porównanie cen i poznanie opinii innych. 

"Ale najpierw trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, czego właściwie chcemy od urlopu: czy szukamy bazy wypadowej do aktywnego zwiedzania okolicy, czy spokojnego miejsca do wylegiwania się na plaży z dziećmi - radzi ekspert Nocleg.pl. - W pierwszym przypadku zwrócimy uwagę na to, co internauci sądzą o dostępności atrakcji czy stanie szlaków, w drugim co mówią o udogodnieniach dla najmłodszych". 


Internet daje nam takie możliwości. Dwa-trzy wieczory poświęcone wnikliwej lekturze pozwolą zaoszczędzić pieniądze, które można wykorzystać później na wakacyjne przyjemności i przy okazji lepiej zaplanować wypoczynek. 
KONTAKT: 
Grzegorz Kołodziej 
e-commerce manager, Nocleg.pl
tel. kom. +48 531 200 716 
Źródło informacji: Nocleg.pl
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne