Śledztwo ws. śmierci radnego Pawła Chruszcza - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

wtorek, 5 czerwca 2018

Śledztwo ws. śmierci radnego Pawła Chruszcza

Paweł Chruszcz, głogowski radny miejski, którego powieszone ciało znaleźli w czwartek jego koledzy, miał w tym tygodniu spotkać się z byłym szefem CBA – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”

zdjęcie: @andruszkiewicz.blogŚledztwo w sprawie śmierci Pawła Ch. przekazane do dalszego prowadzenia Prokuraturze Okręgowej w Legnicy 
Na polecenie Zastępcy Prokuratora Generalnego Krzysztofa Sieraka postępowanie przygotowawcze dotyczące śmierci Pawła Ch. prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Głogowie zostało przekazane do dalszego prowadzenia Prokuraturze Okręgowej w Legnicy ze względu na publiczną funkcję sprawowaną przez zmarłego. 


Sprawa ta zostanie również objęta nadzorem służbowym Prokuratury Krajowej. 
Wstępne ustalenia śledztwa 
Zwłoki Pawła Ch. zostały znalezione w dniu 31 maja 2018 roku, w późnych godzinach wieczornych. Na miejscu zdarzenia zostały przeprowadzone czynności przez prokuratora przy udziale funkcjonariuszy Policji oraz biegłego lekarza sądowego. Dokonano oględzin zwłok, miejsca zdarzenia oraz znalezionych przy zwłokach przedmiotów, które zostały zabezpieczone na potrzeby postępowania. Decyzją prokuratora 1 czerwca 2018 roku przeprowadzono sekcję zwłok. 


Jak wynika ze wstępnej opinii biegłych przyczyną zgonu było uduszenie poprzez powieszenie. Ostateczna opinia zostanie sporządzona po uzyskaniu wyników wszystkich zleconych badań. 
źródło: (PAP) /samorzad.pap


kom/ agzi/
« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne