Poszukiwania na Zalewie Sulejowskim - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

poniedziałek, 4 czerwca 2018

Poszukiwania na Zalewie Sulejowskim

Policjanci, Strażacy z PSP Opoczno, Piotrków Tryb., Tomaszów Maz. oraz strażacy z OSP Opoczno oraz z terenu gmin: Mniszków, Błogie Rządowe, Zarzęcin do późnych godzin nocnych, poszukiwali zaginionych na Zalewie Sulejowskim w miejscowości Zarzęcin, czterech osób, które po wypożyczeniu roweru wodnego nie powróciły na brzeg. Okazało się, ze turyści zostawili wypożyczony rower w miejscowości Bronisławów i nie informując o tym nikogo odjechali.

zdjęcie: policjaZaginięcie czworga turystów pływających rowerem wodnym na Zalewie Sulejowskim opoczyńska policja otrzymała od Wodnego Pogotowia Ratunkowego. Z przekazanych informacji wynikało, że 2 czerwca 2018r około godz.16.00 w miejscowości Zarzęcin, dwie osoby dorosłe oraz dwoje nastolatków wypożyczyło rower wodny i nie powróciło na brzeg. 

Natychmiast w trybie alarmowym wezwano policjantów Wydziału Kryminalnego opoczyńskiej komendy, strażaków z PSP oraz OSP Opoczno i wspólnie  rozpoczęto poszukiwania zaginionych. Dodatkowo o zaginięciu turystów zostały powiadomiono jednostki ościenne policji tj. Tomaszów Maz. oraz Piotrków Tryb. Tamtejsi policjanci także przeszukiwali rejon zalewu sulejowskiego. Około północy służby ratunkowe ustaliły, że w miejscowości Bronisławów przycumowany jest do brzegu rower wodny. Po sprawdzeniu okazało się, że to ten wypożyczony przez poszukiwane cztery osoby. Policjanci ustalili, że korzystający z roweru wodnego łodzianie byli widziani w miejscowości Bronisławów. Na szczęście nic im się nie stało. Okazało się, że niefrasobliwi wypożyczający rower nie poinformowali pracowników wypożyczalni o pozostawieniu sprzętu w innym miejscu. 

Brak tej informacji wywołał całą lawinę zdarzeń. Nieprzemyślane zachowanie osób wypożyczających sprzęt wodny doprowadziło do poderwania w stan gotowości kilku służb ratunkowych, które do późnych godzin nocnych przeczesywały rejon Zalewu Sulejowskiego. Przypominamy, że każdy kto wypożycza sprzęt turystyczno-rekreacyjny jest zobowiązany do oddania go po zakończeniu odpoczynku. Nie można w dowolnym miejscu zostawiać wypożyczonych kajaków, czy rowerów wodnych, nie informując o tym nikogo. Każdy przypadek niepowrotu osób wypożyczających sprzęt wodny może być potraktowany właśnie w podobny sposób- jako zagrożenie zdrowia i życia.
asp.szt. Barbara Stępień

« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne