Policja zatrzymała 18-latka, mężczyzna udostępniał dopalacze osobom, które trafiły do szpitala z objawami ciężkiego zatrucia - Głos Wojewódzki
Najnowsze Wiadomości
latest

reklama

loading...

piątek, 8 czerwca 2018

Policja zatrzymała 18-latka, mężczyzna udostępniał dopalacze osobom, które trafiły do szpitala z objawami ciężkiego zatrucia

We wtorek policjanci z Trzebiatowa zatrzymali 18-letniego mieszkańca Gminy Trzebiatów, który udostępniał dopalacze innym osobom. Wszystkie osoby trafiły do szpitala. Mężczyzna usłyszał zarzut wprowadzenia do obrotu szkodliwych substancji, których zażycie naraziło inne osoby na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Za to przestępstwo grozi mu do 8 lat więzienia.

zdjęcie ilustracyjne: G/W

We wtorek w nocy policja otrzymała informację, że do Szpitala Wojewódzkiego w Gryficach trafiły młode osoby z objawami ciężkiego zatrucia nieznaną substancją. Mundurowi niezwłocznie zajęli się tą sprawą. Dodatkową trudnością w wyjaśnieniu przyczyn całej sytuacji był fakt, że osoby, które trafiały do szpitala były w poważnym stanie i nie można było nawiązać z nimi kontaktu.

Policjanci pracujący nad sprawą w wyniku prowadzonych działań i zebranych informacji po kilkunastu godzinach zatrzymali 18-letniego mieszkańca gminy Trzebiatów. 
Funkcjonariusze znaleźli w mieszkaniu mężczyzny wagę elektroniczną, kilkadziesiąt pustych woreczków strunowych, jeden woreczek strunowy z zawartością białego proszku i suszu roślinnego, a także pudełko metalowe z zawartością białego proszku. Zabezpieczone substancje zostały przekazane do analizy laboratoryjnej. Mężczyzna w przeszłości nie był notowany przez Policję.

18-latek usłyszał zarzut wprowadzenia do obrotu szkodliwych substancji, których zażycie naraziło inne osoby na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia i złożył wyjaśnienia. 

Za to przestępstwo grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Wczoraj na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Gryficach zastosował wobec młodego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.
podkom. Zbigniew Frąckiewicz

« PREV
NEXT »

Popularne

loading...