Pobili dla 30 groszy - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama


piątek, 22 czerwca 2018

Pobili dla 30 groszy

Tłumaczyli, ze zaatakowali go, ponieważ nie chciał dołożyć im 30 groszy do piwa. Ta niewielka kwota i przemoc użyta wobec pokrzywdzonego wystarczyły, aby dwaj 23- latkowie z Pszczyny usłyszeli zarzut usiłowania rozboju. Grozi im do 12 lat więzienia.

zdjęcie ilustracyjne: G/W
Zostali zatrzymani przez patrol pszczyńskiej policji we wtorek przed północą, tuż po zdarzeniu. Pomogli świadkowie, którzy m.in. wezwali na miejsce pogotowie i przekazali policjantom rysopisy sprawców. Relacjonując mundurowym przebieg zdarzenia podkreślali, że sytuacja wyglądała groźnie. W związku z tym zdecydowali się podejść do pobitego mężczyzny dopiero wtedy, kiedy sprawcy znajdowali się już wystarczająco daleko. 

Widzieli bowiem ich agresywne zachowanie oraz to, jak biją i kopią leżącego na ziemi mężczyznę po głowie. Zatrzymani dwaj mieszkańcy Pszczyny byli pijani, jeden miał prawie promil alkoholu w organizmie, a drugi blisko 2. Sami zresztą przyznali, że tego wieczoru wracali ze strefy kibica, gdzie wypili po kilka piw. Będąc w okolicy dworca kolejowego, przy tamtejszym parku, chcieli napić się jeszcze jednego piwa. Mieli jednak za mało gotówki. Dlatego też zaczepili przy sklepie monopolowym przechodnia i zażądali od niego kilku groszy. Kiedy ten odmówił, zaatakowali go. Poturbowanemu mężczyźnie pomogli świadkowie. Pokrzywdzony miał bardzo opuchniętą, zakrwawioną i posiniaczoną od uderzeń twarz. Potwierdzili to również lekarze, którzy w szpitalu opatrzyli mu rany. 

W tym przypadku skończyło się na stłuczeniach twarzoczaszki i ranie powieki. Ze względu jednak na fakt, że podejrzani zażądali od pokrzywdzonego wydania pieniędzy, w myśl prawa karnego, ten czyn należy rozpatrywać w kategoriach usiłowania rozboju. Mogą oni spodziewać się kary do 12 lat więzienia. Ostatecznie, o ich losie zdecyduje sąd i prokurator.


« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne