Pobili dla 30 groszy - Głos Wojewódzki
Najnowsze Wiadomości
latest

reklama

loading...

piątek, 22 czerwca 2018

Pobili dla 30 groszy

Tłumaczyli, ze zaatakowali go, ponieważ nie chciał dołożyć im 30 groszy do piwa. Ta niewielka kwota i przemoc użyta wobec pokrzywdzonego wystarczyły, aby dwaj 23- latkowie z Pszczyny usłyszeli zarzut usiłowania rozboju. Grozi im do 12 lat więzienia.

zdjęcie ilustracyjne: G/W
Zostali zatrzymani przez patrol pszczyńskiej policji we wtorek przed północą, tuż po zdarzeniu. Pomogli świadkowie, którzy m.in. wezwali na miejsce pogotowie i przekazali policjantom rysopisy sprawców. Relacjonując mundurowym przebieg zdarzenia podkreślali, że sytuacja wyglądała groźnie. W związku z tym zdecydowali się podejść do pobitego mężczyzny dopiero wtedy, kiedy sprawcy znajdowali się już wystarczająco daleko. 

Widzieli bowiem ich agresywne zachowanie oraz to, jak biją i kopią leżącego na ziemi mężczyznę po głowie. Zatrzymani dwaj mieszkańcy Pszczyny byli pijani, jeden miał prawie promil alkoholu w organizmie, a drugi blisko 2. Sami zresztą przyznali, że tego wieczoru wracali ze strefy kibica, gdzie wypili po kilka piw. Będąc w okolicy dworca kolejowego, przy tamtejszym parku, chcieli napić się jeszcze jednego piwa. Mieli jednak za mało gotówki. Dlatego też zaczepili przy sklepie monopolowym przechodnia i zażądali od niego kilku groszy. Kiedy ten odmówił, zaatakowali go. Poturbowanemu mężczyźnie pomogli świadkowie. Pokrzywdzony miał bardzo opuchniętą, zakrwawioną i posiniaczoną od uderzeń twarz. Potwierdzili to również lekarze, którzy w szpitalu opatrzyli mu rany. 

W tym przypadku skończyło się na stłuczeniach twarzoczaszki i ranie powieki. Ze względu jednak na fakt, że podejrzani zażądali od pokrzywdzonego wydania pieniędzy, w myśl prawa karnego, ten czyn należy rozpatrywać w kategoriach usiłowania rozboju. Mogą oni spodziewać się kary do 12 lat więzienia. Ostatecznie, o ich losie zdecyduje sąd i prokurator.


« PREV
NEXT »

Popularne

loading...