NIETRZEŹWY UKRAINIEC KIEROWAŁ SAMOCHODEM PO MOLO W BRZEŹNIE - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

poniedziałek, 4 czerwca 2018

NIETRZEŹWY UKRAINIEC KIEROWAŁ SAMOCHODEM PO MOLO W BRZEŹNIE

W sobotę ok. godz. 1.40 policjanci z komisariatu w Nowym Porcie zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który jeździł samochodem po molo w Brzeźnie. 21-letni obywatel Ukrainy po zbadaniu alkomatem spędził noc w policyjnym areszcie aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty  kierowania samochodem pod wpływem alkoholu, odpowie również za popełnione wykroczenia m.in. za zakaz ruchu. Mężczyzna poddał się dobrowolnie karze m.in. będzie go obowiązywał trzy letni zakaz prowadzenia samochodu oraz musi wpłacić na konto funduszu  pomocy pokrzywdzonym pieniądze w wysokości 5 tysięcy złotych.

zdjęcie: policja

Policjanci patrolujący okolice pasa nadmorskiego w sobotę w nocy, odebrali zgłoszenie o tym, że ktoś jeździ samochodem po molo w Brzeźnie. Funkcjonariusze natychmiast pojechali w ten rejon. Dojeżdżając na miejsce zauważyli, że po molo jeździ osobowy mercedes. Jego kierowca próbował odjechać, jednak radiowóz policyjny mu to uniemożliwił blokując skutecznie wyjazd. Policjanci nie dopuścili do tego, aby kierowca uciekł i dalej jechał deptakiem narażając na niebezpieczeństwo pieszych.

Policjanci zatrzymali samochód, wylegitymowali kierowcę, który okazał się 21-letnim obywatelem Ukrainy. W trakcie rozmowy z kierowcą mercedesa wyczuli od niego zapach alkoholu. Funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy również brali udział w tej interwencji zbadali trzeźwość młodego kierowcy. Badanie alkomatem dało wynik ponad jednego promila alkoholu w jego organizmie.
Kierowca został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Tłumaczył, że nie wiedział o tym, że nie można wjeżdżać samochodem na molo.

Mężczyzna dzisiaj usłyszał zarzuty kierowania samochodem pod wpływem alkoholu, odpowie również za popełnione wykroczenia m.in. za zakaz ruchu. Mężczyzna poddał się dobrowolnie karze m.in. będzie go obowiązywał trzy letni zakaz prowadzenia samochodu oraz musi wpłacić na konto funduszu  pomocy pokrzywdzonym pieniądze w wysokości 5 tysięcy złotych.

« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne