Nie żyje kluczowy świadek w sprawie Tomasza Komendy - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

wtorek, 12 czerwca 2018

Nie żyje kluczowy świadek w sprawie Tomasza Komendy

Kluczowy świadek, który przyczynił się do niesłusznego skazania Tomasza Komendy za gwałt, zmarł w sobotę w szpitalu - ustalił Fakt. 42-latek wyszedł z więzienia po 18 latach odsiadki, w maju uniewinnił go Sąd Najwyższy. Teraz Tomasz Komenda ma się starać o odszkodowanie.

zdjęcie: screen/tvn24


Tomasz Komenda, który w 2004 r. został prawomocnie skazany na 25 lat więzienia za zabójstwo i zgwałcenie 15-latki, odsiadywał wyrok 25 lat więzienia w Zakładzie Karnym w Strzelinie. 

W połowie marca został przez sąd penitencjarny przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu warunkowo zwolniony z odbywania kary i wyszedł na wolność po 18 latach więzienia. 


Według prokuratury - która zgromadziła nowe dowody w tej sprawie - mężczyzna nie popełnił zbrodni, za którą został skazany. 16 maja Sąd Najwyższy uniewinnił Tomasza Komendę.


Kto i dlaczego doprowadził do oskarżenia, a następnie skazania Tomasza Komendy? Odpowiedzi na to pytanie od kilku tygodni szukają prokuratorzy z Łodzi. I prawdopodobnie już nigdy prawda o tej sprawie może nie wyjść na jaw - pisze gazeta.
Jak informuje "Fakt", "śledczy interesowali się nią (Dorotą P. - PAP) od ponad roku".

źródło: SE.PL/ FAKT.PL/ RMF24

« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne