Mamy kilka tygodni, by powstrzymać rzeź psów - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama


piątek, 22 czerwca 2018

Mamy kilka tygodni, by powstrzymać rzeź psów

Do Przewodniczącego Chińskiej Republiki Ludowej, Pana Xi Jinpinga, Gubernatora Prowincji Kuangsi, Pana Chena Wu, oraz członków Rządu Centralnego ChRL

zdjęcie: avaaz"My, obywatele i obywatelki z całego świata, jesteśmy głęboko poruszeni przypadkami maltretowania psów oraz spożywania ich mięsa podczas festiwalu w Yulin. Stanowczo domagamy się natychmiastowego zakazania takich praktyk. Miliony Chińczyków poparło wprowadzenie regulacji prawnych, które mogłyby powstrzymać produkcję psiego mięsa, a my dziś przyłączamy się do ich apelu o zaprzestanie tego okrucieństwa"

Aktualizacja: 16 czerwca 2017: HURRA!!! Po olbrzymim apelu społeczności Avaaz, lokalnych działaczy i innych grup, władze Yulin zakazały sprzedaży psiego mięsa na tegorocznym festiwalu! Teraz to od władz zależy, czy nowe przepisy będą przestrzegane i będą obowiązywały także w przyszłości. Festiwal zaczyna się już za kilka dni. Musimy naciskać dalej, by mieć pewność, że ta okrutny zwyczaj zakończy się na dobre!Aktualizacja, 29 czerwca 2016: Obiecujące wieści! Władze chińskiego regionu Yulin zadeklarowały blokowanie festiwalu torturowania psów i „podjęcie natychmiastowych działań, aby nie dopuścić do jego powtórki”. 

To duży postęp w sprawie, jednak tegoroczna edycja niestety miała miejsce.Musimy naciskać dalej, aby zamknąć ten okrutny festiwal raz na zawsze! Podpisz petycję i podaj dalej wszystkim znajomym!
 


Podczas festiwalu w Yulin amatorzy psiego mięsa tłuką zwierzęta pałkami i czekają, aż wykrwawią się na śmierć. Bywa, że porywają psy z domów właścicieli. Później psy są wieszane na hakach, patroszone, obdzierane ze skóry i sprzedawane jako mięso do jedzenia. 

Psiaki muszą cierpieć potworne katusze. Badania wykazały, że jeśli chodzi o odczuwanie emocji, psi mózg niewiele się różni od ludzkiego, o czym od dawna dobrze wiedzą właściciele i miłośnicy czworonogów. Tortury, jakim te żywe, myślące i czujące istoty są poddawane podczas tzw. „festiwalu”, przechodzą wszelkie pojęcie. Tysiące Chińczyków protestowało przeciwko organizacji festiwalu. Mimo to władze kraju nic w tej sprawie nie zrobią, dopóki ktoś im nie uświadomi, jak fatalnie wpływa to na wizerunek Chin na arenie międzynarodowej. I to jest właśnie zadanie dla nas. Pokażmy chińskiemu rządowi, że cały świat przygląda się rzezi psiaków i żąda, żeby ją natychmiast powstrzymać! 

Kiedy zbierzemy wystarczającą liczbę podpisów, Avaaz wykupi ogłoszenia w mediach, dotrze do wpływowych celebrytów, zorganizuje pierwszy niezależny sondaż na temat jedzenia psiego mięsa w Chinach i zadba, by o sprawie pisały wszystkie media na świecie – tak długo, aż władze Chin podejmą wreszcie działania.
 >>>Podpisz petycję i powiadom wszystkich znajomych<<<

« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne