Japonia: Rodzice bili i głodzili 5-letnią córkę. Dziewczynka zmarła błagając rodziców o litość - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

środa, 13 czerwca 2018

Japonia: Rodzice bili i głodzili 5-letnią córkę. Dziewczynka zmarła błagając rodziców o litość

Policja aresztowała w środę małżeństwo w Tokio pod zarzutem zaniedbania, w wyniku którego zmarła ich 5-letnia córka.

zdjęcie: G/WWedług policji, 33-letni Yudai Funato, i jego 25-letnia żona Yuri, nie dbali o swoją córkę i znęcali się nad nią. Ich zaniedbanie doprowadziło do tragicznych skutków. 5-letnia dziewczynka zmarła z powodu sepsy spowodowanej zapaleniem płuc 2 marca.

Yua ważyła zaledwie 12 kilogramów, gdy została znaleziona martwa.
Dziewczynka otrzymywała posiłek jedynie raz dziennie - była nim zupa. Para uważała bowiem, że dziecko jest za grube. Chcieli by w przyszłości została modelką. Funato nie jest biologicznym ojcem dziewczyny.Policja znalazła notatnik w domu napisy przez Yua, wypełnione prośbami do matki i ojczyma, o zaprzestanie znęcać się nad nią.

"Proszę, wybacz mi, wybacz mi", "Obiecuję, że już nigdy tego nie zrobię", powiedział starszy oficer z Metropolitan Police Department, drżąc, czytając wiadomości napisane przez dziewczynę przedszkolną w listach hiragany w zeszycie na konferencji prasowej.

Według oficera, Yua była zmuszona przez jej rodziców, aby każdego dnia wstawali o około 4:00, aby zmierzyć jej wagę i ćwiczyć pisanie hiragany.

W zeszycie zapisywała swoją wagę prawie codziennie, a także wiadomości błagające rodziców o przebaczenie.

"Obiecuję, że postaram się być lepsza jutro niż dzisiaj" - czytamy w kolejnej wiadomości."Sądzę, że w jej umyśle były tylko słowa przeprosin", ponieważ desperacko próbowała zrobić tak, jak jej kazano, aby przestali znęcać się nad nią, powiedział oficer.

W końcu Funato ojczym zmarłej dziewczynki zadzwonił na numer alarmowy, mówiąc: "Nasza córka nie jadła przez kilka dni i wymiotowała, a jej serce nie bije".

Yua nie była jedynym dzieckiem Yuri i Yudai Funato. Oprócz niej mają rocznego synka, którego biologicznym ojcem jest Yudai. Chłopczyk od samego początku wyraźnie był faworyzowany, w przeciwieństwie do dziewczynki. 
Rodzina mieszkała w prefekturze Kagawa w zachodniej Japonii, gdzie Yua została tymczasowo odebrana przez lokalny ośrodek opieki nad dziećmi, zanim przeniosła się do Tokio. Policja z prefektury Kagawa odesłała Funato do prokuratury dwukrotnie w związku z podejrzeniem o zranienie jej.
Funato był już  aresztowany i oskarżony o zranienie Yua przez uderzenie w twarz w ich domu pod koniec lutego.
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne