Gwałt i zabójstwo 3-latka. Jest akt oskarżenia ws. obcokrajowca - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

czwartek, 14 czerwca 2018

Gwałt i zabójstwo 3-latka. Jest akt oskarżenia ws. obcokrajowca

Akt oskarżenia w sprawie zabójstwa ze zgwałceniem 3-letniego chłopca przez partnera matki w Wieruszowie, do którego doszło we wrześniu 2017 roku został w dniu wczorajszym skierowany przez do Sądu Okręgowego w Sieradzu.

zdjęcie ilustracyjne: pixabay


Oskarżony to 25-letni mężczyzna obywatelstwa kanadyjskiego i portugalskiego, któremu zarzucono popełnienie zbrodni zabójstwa ze zgwałceniem oraz znęcania się nad trzyletnim synem partnerki w okresie od 20 września do 29 września 2017 roku.

Nadto mężczyznę oskarżono o przestępstwo posiadania środków odurzających w postaci suszu roślinnego konopi innych niż włókniste.
Steve V. złożył wyjaśnienia i przedstawił swoją wersję zdarzeń zaprzeczając, by zrobił krzywdę dziecku i wskazał na niefortunny upadek chłopca. 

Przeprowadzone badania przez biegłych z różnych dyscyplin naukowych w pełni pozwoliły na przyjęcie sprawstwa oskarżonego, a jego wyjaśnienia traktować należy jako przyjęta linię obrony.

Oskarżony pozostaje teraz w dyspozycji Sądu i nadal jest tymczasowo aresztowany. Zbrodnia zabójstwa ze zgwałceniem zagrożona jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12 do dożywotniego pozbawienia wolności.
Posiadanie środków odurzających zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: KryminalnaPolska
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne