Fatalna pomyłka w szpitalu. Lekarze wycięli pacjentce zdrowy organ - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

poniedziałek, 25 czerwca 2018

Fatalna pomyłka w szpitalu. Lekarze wycięli pacjentce zdrowy organ

Jak mogło dojść do takiej pomyłki? Pacjentka z chorą nerką trafiła do miejskiego szpitala im. G. Narutowicza w Krakowie w nadziei, że lekarze pomogą jej wrócić do zdrowia. 

zdjęcie ilustracyjne: pixabayJednak zamiast chorej nerki medycy usnęli jej śledzionę! Szpital przyznaje się do błędu, nie zdradza, jednak w jaki sposób doszło do pomyłki.

Starsza kobieta została przyjęta na oddział urologii krakowskiego szpitala z niepracującą nerką. Tam w miniona środę miała przejść zabieg wycięcia marskiego organu. Operacja miała być kolejnym rutynowym zabiegiem, jakich w tamtejszej klinice w ciągu roku przeprowadza się kilkadziesiąt, a może nawet setki. 


Niestety, na sali operacyjnej doszło do fatalnej pomyłki. Chirurdzy pomylili organy i zamiast chorej nerki, usunęli śledzionę! I choć szybko zrozumieli swój błąd, nie mogli go już naprawić. Została im tylko usunięcie chorej nerki. Jak to możliwie?

W rozmowie z dziennikarką Faktu dyrektor szpitala przyznaje, że u jednej z pacjentek usunięto nieprawidłowy organ, jednak szczegółów zdradzać nie chce...Zapewniła, że powołała już specjalną komisję do wyjaśnienia sprawy oraz powiadomiła prokuraturę.

czytaj dalej>>>
źródło: FAKT24

« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne