Dwa lata więzienia za gwałt na 12-latce. Był przyjacielem rodziny - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

piątek, 29 czerwca 2018

Dwa lata więzienia za gwałt na 12-latce. Był przyjacielem rodziny

Sąd Okręgowy w Opolu skazał 28-letniego Daniela W. oskarżonego o gwałt na 12-letniej dziewczynce na dwa lata pozbawienia wolności. Wyrok nie jest prawomocny.

zdjęcie ilustracyjne: pixabay

Jak ustalił sąd, do zdarzenia miało dojść w nocy z 13 na 14 czerwca 2016 roku w miejscowości Strzelczyki. Według ustaleń procesowych, oskarżony zakradł się do dziewczynki i przemocą zmusił ją do innej czynności seksualnej. Pokrzywdzona znała i lubiła napastnika, było on znajomym rodziny.

Oskarżony podczas procesu nie przyznał się do winy. Sąd przychylił się jednak do zeznań dziewczynki. – W ocenie sądu, wyjaśnienia oskarżonego potwierdzone przez biegłego seksuologa, zgodnie z którymi jest on homoseksualistą, nie wykluczają możliwości dopuszczenia się przez niego aktu seksualnego wobec małoletniej w ramach tzw. pedofilii zastępczej – informuje Interia.
Ze względu na to, że całe zdarzenie w ocenie sądu nie miało drastycznego charakteru, zdecydowano się na nadzwyczajne złagodzenie kary. Poza karą pozbawienia wolności oskarżony ma również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość nie mniejszą niż 100 metrów.

źródło: Interia/ KryminalnaPolska


« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne