Zamość: Tragiczne zdarzenie na stawach w Topornicy - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

sobota, 19 maja 2018

Zamość: Tragiczne zdarzenie na stawach w Topornicy

Ciała dwóch mężczyzn w wieku 34 i 63-lat wczoraj późnym wieczorem zostały wyłowione ze stawu rybnego w Topornicy. Wstępne ustalenia wskazują, iż wypłynęli łódką, aby dokarmić ryby. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają szczegóły tego tragicznego zdarzenia.

zdjęcie: policja

Wczoraj dyżurny komendy w Zamościu otrzymał  zgłoszenie, że na stawach gospodarstwa rybnego w Topornicy ktoś może potrzebować pomocy. Zgłaszający słyszał dobiegające z okolicy zbiornika wodnego wołanie o pomoc.
Natychmiast na miejsce zostały skierowane służby – straż pożarna, policja, pogotowie ratunkowe oraz WOPR. 

Na grobli stawu znajdował się samochód oraz ciągnik rolniczy, w środku nie było żadnych osób. W wodzie pływały wiosła. Próby nawiązania kontaktu z osobami użytkującymi pojazdy nie powiodły się. Przystąpiono do poszukiwań na wodzie.
Po kilku godzinach od rozpoczęcia poszukiwań strażacy Specjalnej Grupy Wodno-Nurkowej PSP w Lublinie odnaleźli w wodzie ciała dwóch mężczyzn. 

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, iż mężczyźni tego dnia wypłynęli łódką w celu nakarmienia ryb. Byli to 34-letni oraz 63-letni mieszkańcy gminy Zamość.

Czynności na miejscu zdarzenia wykonano pod nadzorem Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Zamościu. Ciała zostały zabezpieczone celem wykonania sekcji zwłok, wstępnie wykluczono udział osób trzecich.
Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.  

D.K-B.
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne