Wypadek śmiertelnym - nie żyją 3 osoby - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

poniedziałek, 14 maja 2018

Wypadek śmiertelnym - nie żyją 3 osoby

Nadmierna prędkość, brawura najprawdopodobniej przyczynami wypadku śmiertelnego do którego doszło wczoraj (07 maja) przed godziną 20.00 na trasie Lubiatów - Lubogoszcz w gminie Sława. W wyniku zderzenia dwóch pojazdów hondy civic i opla zafiry śmierć na miejscu poniosły 2 osoby. Reanimacja trzeciej osoby - 12 latki okazała się nieskuteczna. W zdarzeniu uczestniczyło 5 osób. Kierowca opla i pasażer przetransportowani zostali do szpitali.

zdjęcie: policja

W poniedziałkowy wieczór (7 maja) w gminie Sława doszło do tragicznego w skutkach zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Siła uderzenia była bardzo duża, samochody zostały kompletnie zniszczone.  28-letni kierowca hondy i pasażer opla ponieśli śmierć na miejscu. Pasażerka hondy 12 - latka walczyła o życie. Jej reanimacja okazała się nieskuteczna. Kierowca i pasażer opla z poważnymi obrażeniami ciała zostali przetransportowani - śmigłowcem do szpitala w Zielonej Górze i szpitala w Nowej Soli.

Szybka reakcja na zdarzenie, pomoc poszkodowanym, błyskawiczne powiadomienie służb ratowniczych, śmigłowiec ratunkowy, patrole policji, prokurator, zastępy OSP oraz PSP we Wschowie, wyznaczone drogi objazdowe - tak wyglądał wczorajszy scenariusz tragicznego zdarzenia drogowego, na które najechał  Komendant Powiatowy Policji we Wschowie insp. Tomasz Kłosowski. 


Szef wschowskiej Policji wracając do Wschowy wyprzedzony został przez jadącego z nadmierną prędkością pirata drogowego. Po chwili ten właśnie kierowca doprowadził do tragicznego wypadku przyczyniając się do śmierci trzech osób i poważnych obrażeń ciała pozostałych dwóch, które przeżyły to zdarzenie.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że hondą civic kierował 28 - letni mieszkaniec Sulechowa, z którym jechała 12 - letnia mieszkanka powiatu zielonogórskiego. Oplem zafirą podróżowali mieszkańcy powiatu górowskiego, w wieku 32,41,57 lat.

Najprawdopodobniej kierowca hondy jadąc z nadmierną prędkością złapał pobocze i z impetem wbił się w prawidłowo nadjeżdżającego opla. Pomocy poszkodowanym w pierwszej kolejności udzielał insp. Tomasz Kłosowski, który utrzymywał rozmowę z zakleszczonymi w pojeździe mężczyznami, kierował działaniami ratowniczymi. Pomocy udzielali policjanci z Komisariatu Policji w Sławie oraz osoby postronne.

Po szybkim przybyciu na miejsce służb ratowniczych działania trwały do późnej nocy. Ciała ofiar zabezpieczono i przewieziono do prosektorium w Zielonej Górze.

Nadzór nad śledztwem prowadzi Prokuratura Rejonowa we Wschowie.
Policja apeluje do kierowców o "rozwagę i rozsądek". "Apelujemy, by dostosowywać prędkość do panujących warunków, bo jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych jest nadmierna prędkość".

opr. podkom. Maja Piwowarska
Oficer Prasowy KPP Wschowa
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne