Ukradł drewno i uaza bez hamulców - ucieczkę zakończył w rowie - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

niedziela, 13 maja 2018

Ukradł drewno i uaza bez hamulców - ucieczkę zakończył w rowie

Funkcjonariusze zatrzymali 25-letniego mieszkańca powiatu przeworskiego. Mężczyzna chciał ukraść drewno, nie miał jednak transportu. Dlatego zapakował drewno do stojącego w pobliżu uaza. Pech chciał, że auto nie miało hamulców. Na najbliższym skrzyżowaniu samochód wjechał do rowu i dachował. Kompletnie pijany 25-latek uciekł z miejsca kolizji, ale szybko trafił w ręce policjantów.

zdjęcie: policja

W środę około godz. 16, dyżurny przeworskiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym w Majdanie Sieniawskim na drodze wojewódzkiej nr 835. Okazało się, że samochód, który leży w rowie, chwilę wcześniej został skradziony.

Policjanci ustalili, że młody mężczyzna, z terenu jednego z zakładów, chciał ukraść 9 sztuk bali drewna. Nie miał jednak transportu, by przewieźć wybrany przez siebie "asortyment". Gdy zauważył stojący na terenie zakładu samochód marki Uaz, postanowił do niego zapakować kradzione drewno. Odpalił auto i wyjechał z zakładu. Nie przewidział jednak, że skradziony uaz jest niesprawny technicznie. Dojechał nim do najbliższego skrzyżowania, gdzie auto, z powodu braku hamulców, nie zatrzymało się i wjechało do rowu, przewracając się na dach. Sprawca uciekł.     
Policjanci szybko ustalili, że odpowiedzialnym za to zdarzenie jest 25-letni mieszkaniec gminy Adamówka.

 Mężczyzna był kompletnie pijany. Alkomat wskazał w jego organizmie ponad 2 promile. Dodatkowo od 25-latka pobrano krew do badania.

Funkcjonariusze wykonali oględziny i sporządzili dokumentację niezbędną do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego zdarzenia. 
25-latek za swoje czynny odpowie teraz przed sądem.
rj


« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne