Tomasz Komenda zaczyna walkę o miliony - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

czwartek, 17 maja 2018

Tomasz Komenda zaczyna walkę o miliony

Tomasz Komenda uniewinniony! Sąd Najwyższy oczyścił go ze wszystkich zarzutów i tym samym zakończył 18-letni koszmar wrocławianina. Oznacza to, że zgodnie z prawem Komenda nie jest już osobą skazaną, a co za tym idzie-może się ubiegać o zadośćuczynienie. Kwota będzie ogromna. - Nie mniejsza niż 10 mln zł - mówi Zbigniew Ćwiąkalski (68 l.), pełnomocnik Komendy.

zdjęcie: screen/wideo
Tą sprawą od kilku miesięcy żyje cała Polska. Bo też mamy tu do czynienia z potwornym blamażem wymiaru sprawiedliwości, w wyniku którego niewinny człowiek spędził w więzieniu najlepsze lata życia. 
Skazany w 2000 r.za brutalne zgwałcenie i zamordowanie 15-letniej Małgosi z Miłoszyc, Tomasz Komenda od 18 lat siedział w więzieniu, gdy nagle prokuratura ogłosiła, że nie miał z tą zbrodnią nic wspólnego! 
Rychło też wystąpiła do sądu o tymczasową przerwę w odbywaniu kary. Dzięki temu Komenda odzyskał wolność, ale potrzebne było jeszcze formalne uniewinnienie. Stało się to wczoraj wyrokiem Sądu Najwyższego.
- Skoro został uniewinniony, to możemy rozpocząć starania o zadośćuczynienie - mówił Zbigniew Ćwiąkalski, wybitny adwokat, pełnomocnik Komendy. Na jaką kwotę może liczyć? - Teraz mój klient musi wreszcie odpocząć. Potem przeprowadzę z nim wiele długich rozmów.
źródło: SE.PL

« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne