Sprawcy napadu na placówkę firmy kurierskiej zasiądą na ławie oskarżonych - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

środa, 9 maja 2018

Sprawcy napadu na placówkę firmy kurierskiej zasiądą na ławie oskarżonych

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie skierowała do Sądu Rejonowego Szczecin Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko sześciu sprawcom napadu na placówkę firmy kurierskiej w wieku od 24 do 42 lat. Doszło do niego 24 listopada 2017 roku w Szczecinie przy ul. Struga. Łupem sprawców padło ponad 200 tysięcy złotych. 

zdjęcie: KryminalnaPolska

Grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności 

Prokurator oskarżył mężczyzn o to, że działając wspólnie i w porozumieniu, grożąc natychmiastowym użyciem przemocy oraz posługując się przedmiotem przypominającym broń palną, dokonali kradzieży pieniędzy w łącznej kwocie 207 tysięcy 925 złotych. Już po kradzieży, stosując przemoc wobec jednego z pokrzywdzonych i grożąc pozostałym natychmiastowym jej użyciem oraz używając przedmiotu przypominającego broń palną, zmuszali pokrzywdzonych do określonego zachowania między innymi w postaci nie powiadamiania o zdarzeniu pracowników ochrony i Policji. Prokurator zarzucił mężczyznom popełnienie przestępstwa z art. 280 par. 1 kodeksu karnego w zbiegu z art. 191 par. 1 kodeksu karnego w związku z art. 11 par. 2 kodeksu karnego. Grozi za nie kara do 12 lat pozbawienia wolności. 

Podejrzani opracowali szczegółowy plan działania 

W toku śledztwa nadzorowanego przez Wydział I Śledczy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie i prowadzonego przez Komendę Miejską Policji w Szczecinie ustalono, że mężczyźni wcześniej przygotowali się do rozboju, ustalając czas i miejsce jego dokonania oraz opracowując szczegółowy plan działania. W dniu zdarzenia do placówki firmy kurierskiej weszło dwóch sprawców, którzy mieli założone kominiarki i trzymali pistolety pneumatyczne wyglądem przypominające broń palną. Krzycząc „to jest napad”, zażądali wydania pieniędzy. Ostatecznie ich łupem padło ponad 200 tysięcy złotych. Po zabraniu gotówki sprawcy niezwłocznie zbiegli z miejsca zdarzenia. 

Intensywne czynności prowadzone przez funkcjonariuszy Policji pod nadzorem prokuratora pozwoliły na ustalenie i zatrzymanie nie tylko dwóch mężczyzn, którzy bezpośrednio dokonali napadu, ale także pozostałych czterech sprawców, którzy z nimi współdziałali. 

Dodatkowo podczas zatrzymania jednego ze sprawców ujawniono przy nim woreczki z zawartością marihuany o wadze 0,34 grama oraz amfetaminy o wadze 2,95 grama. W związku z tym mężczyzna ten usłyszał również zarzut posiadania narkotyków z art. 62 ust. 1 ustawy z 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii. 
Po zatrzymaniu na wniosek prokuratora wszyscy podejrzani zostali tymczasowo aresztowani. 

kom/ mgost/Centrum Prasowe PAP
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne