Śmierć założyciela Young Living D. Gary'ego Younga - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

środa, 16 maja 2018

Śmierć założyciela Young Living D. Gary'ego Younga

Dyrektor wykonawcza Mary Young i prezes oraz główny dyrektor operacyjny Jared Turner będą nadal przewodzić działalności.

zdjęcie: D. Gary Young
Lehi, Utah, 16 maja 2018 r. /PRNewswire/ - Zgodnie z oświadczeniem firmy D. Gary Young (11 lipca 1949 r. - 12 maja 2018 r.) założyciel i przewodniczący rady dyrektorów Young Living Essential Oils zmarł w wielu 68 lat w Salt Lake City w wyniku komplikacji po szeregu udarów. 
Firma Young Living ogłosiła także, że główna dyrektor wykonawcza Mary Young i prezes oraz główny dyrektor operacyjny Jared Turner będą nadal przewodzić wielomiliardowemu przedsiębiorstwu. 
"Jest to bardzo trudny okres dla naszych synów i dla mnie, ale także dla całej rodziny Young Living - skomentowała Mary Young. - Dzielenie się niesamowitymi korzyściami płynącymi z olejków eterycznych z ludźmi na całym świecie jest pasją, która połączyła Gary'ego i mnie. Właśnie dlatego zbudowaliśmy Young Living. Aby dalej szerzyć tę misję i zapewnić przyszłość tej idei, ostatnimi laty prowadziliśmy intensywną rekrutację i budowaliśmy światowej klasy zespół dyrektorów. Gary miał całkowite zaufanie do Jareda, jeżeli chodzi o przewodzenie naszemu utalentowanemu zespołowi i wiedział, że firma jest w dobrej sytuacji na przyszłość zgodną z jego wizją" - dodała dyrektor. 
Jako niekwestionowany lider międzynarodowego ruchu olejków eterycznych Young poświęcił 35 lat życia na studiowanie zalet i dopracowywanie procesu ekstrakcji olejków eterycznych, jednocześnie budując wielomiliardowe, międzynarodowe przedsiębiorstwo, którego celem było dzielenie się darem olejków eterycznych z milionami na całym świecie. 
Często określany mianem "nowoczesnego pioniera" Young był po części wynalazcą, a po części historykiem. Jego dążenia do innowacji w zakresie dobrej kondycji i samopoczucia mają swoje korzenie w starożytnych praktykach. Young chciał otworzyć i rozpowszechnić zalety olejków eterycznych wywodzące się z ziół, roślin i drzew. Badania zabrały go w najodleglejsze zakątki świata, a czasami także w przeszłość, w której odkrywał możliwości naturalnych olejków eterycznych zapomniane w nowoczesnym świecie. 
Po zetknięciu się z olejkami eterycznymi w latach 80. Young wyjechał następnie do Francji, gdzie nauczył się wszystkiego na ich temat, od uprawy roślin i destylacji po korzyści zdrowotne płynące z powstałego w tym procesie ekstraktu. 
Po powrocie do Stanów Zjednoczonych Young zasiał pole lawendy tuż za swoim biurem w Spokane w stanie Washington, wykorzystując do tego ziarna nabyte we Francji. W 1992 r. założył farmę w St. Maries w Idaho. Gary zaczął sadzić różnorodne aromatyczne rośliny w dążeniu do zrozumienia wzrostu, uprawy i ekstrakcji olejków. Wzniósł dwie małe destylarnie na potrzeby pierwszych ekstraktów na farmie, a w 1994 r. otworzył pierwszą stacjonarną destylarnię ze stali nierdzewnej. Young chciał uczyć i szerzyć wiedzę, dlatego też w 1993 r. zdecydował się założyć działalność Young Living Essential Oils, a firma powstała w 1994 r. w stanie Utah. 
To właśnie pasja Younga w zakresie jakości produktów, poświęcenie na rzecz klientów i innowacje w zakresie promowania idei olejków eterycznych zapewniły wzrost firmy Young Living z małego przedsiębiorstwa założonego niemal 25 lat temu do globalnego potentata obejmującego 16 spółek zrzeszonych i partnerskich, zatrudniającego ponad 3 000 pracowników i obsługującego ponad 4 miliony klientów na całym świecie. 
"Young Living będzie nadal szanować dorobek życia Gary'ego i dzielić się olejkami eterycznymi i korzyściami z nich płynącymi z ludźmi na całym świecie - skomentował Jared Turner. - Przez lata wielokrotnie rozmawialiśmy na temat jego wizji na przyszłość firmy i zdecydowanie będziemy dalej kroczyć po ścieżce, którą on sam wytyczył dla Young Living" - dodał dyrektor. 
Young wykreował kulturę korporacyjną skupiającą się na misji i służbie globalnej społeczności, a także inspirowaniu pracowników i klientów na całym świecie. 
Dzięki pracy fundacji D. Gary Young, Young Living Foundation członkowie i pracownicy firmy podróżują po całym świecie i pracują ramię w ramię z lokalnymi społecznościami. Jednym z największych osiągnięć Younga było zainicjowanie Young Living Academy, czyli szkoły w Chongon w Ekwadorze. Szkoła służy dzieciom w tej wiejskiej społeczności na skraju dżungli i dzieciom farmerów. 
Pogrzeb założyciela firmy odbędzie się o 13:00 czasu górskiego w piątek, 18 maja na farmie i destylarni lawendy w Whispering Springs. Było to jedno z ulubionych miejsc Gary'ego na całym świecie i znajduje się pod adresem 3700 Old Highway 91, Mona, UT 84645. 
Przed pogrzebem trumna wystawiona będzie od 9:00 do 12:00 czasu górskiego. 
Firma Young Living ogłosi wkrótce plany związane z uhonorowaniem dorobku życia założyciela. 
Datki w imieniu Younga można przekazywać do fundacji D. Gary Young, Young Living Foundation. Środki zostaną wykorzystane do dalszej realizacji wizji Younga przewidującej służbę globalnej społeczności. 
Young Living Essential Oils
Marka Young Living Essential Oils, LC jest światowym liderem w branży olejków eterycznych opierającym się na rygorystycznym procesie Seed to Seal®, w ramach którego powstają czyste olejki eteryczne na miarę potrzeb każdej osoby, rodziny i stylu życia. Proces produkcji gwarantuje oryginalność, czystość i wolność od chemikaliów każdego produktu. Postępowanie firmy wynika bezpośrednio z ponad 24 lat doświadczenia w służbie ziemi i jej mieszkańcom. Więcej informacji można znaleźć na stronie YoungLiving.com
Źródło informacji: PR Newswire
a
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne