Poznań: Księgową przywłaszczyła szkolne pieniądze - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

poniedziałek, 28 maja 2018

Poznań: Księgową przywłaszczyła szkolne pieniądze

Poznańscy policjanci zatrzymali kobietę, która przywłaszczyła sporą kwotę pieniędzy. Pracując jako księgowa w szkole część pieniędzy przelewała na swoje prywatne konto. Policjanci we współpracy z Wydziałem Kontroli Urzędu Miasta ustalili, że kobieta działała w ten sposób kilka lat. Teraz odpowie za swoje postępowanie przed sądem. Grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności.

24 maja br. policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali mieszkankę powiatu poznańskiego. Kobieta przywłaszczyła cudze pieniądze w znacznej kwocie. 61-latka zatrudniona była w jednej z poznańskich szkół średnich na stanowisku księgowej.

 Jak ustalili policjanci, we współpracy z Wydziałem Kontroli Urzędu Miasta Poznania, kobieta pracując w placówce oświatowej wykonywała podwójne przelewy bankowe. 

Jedne transakcje były dokonywane na właściwe konta odbiorców, inne na jej prywatne. W ten sposób tylko w 2015 roku przywłaszczyła ponad kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jednak to nie koniec jej problemów.

Policjanci w dalszym ciągu będą pracowali nad sprawą. Teraz zajmą się wyjaśnieniem okoliczności, wykonywanych transakcji, nadzoru ze strony jej przełożonych oraz ustaleniu wysokości zabranych pieniędzy. Biorąc pod uwagę fakt, że kobieta była zatrudniona w szkole od kilkunastu lat, kwota przywłaszczenia może być bardzo duża.

Teraz kobieta odpowie za swoje czyny przed sądem. Grozi jej do 3 lat więzienia.
Marta Mróz/DPB

« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne