Ponad 130 szczurów w małej "kawalerce" - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama


wtorek, 29 maja 2018

Ponad 130 szczurów w małej "kawalerce"

Piotrkowscy dzielnicowi ustalili mieszkanie, którego lokatorzy najprawdopodobniej odpowiedzą za znęcanie się nad zwierzętami. Hodowali 131 szczurów , zamkniętych w 13 ciasnych klatkach, bez możliwości swobodnego poruszania się i dostępu do wody. W świetle Ustawy o Ochronie Zwierząt za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

zdjęcie: policja

Dzielnicowi piotrkowskiej komendy odwiedzając rejony służbowe, rozmawiają z mieszkańcami o problemach pojawiających się w okolicy. Reagują na każde niepokojące ich zagrożenie i wnikliwie analizują uzyskane informacje.

 Mundurowi i tym razem wykazali czujność i dotarli do mieszkania we wschodniej części Piotrkowa Trybunalskiego, w którym najprawdopodobniej dochodziło do znęcania się nad zwierzętami.

 Powiadomili o podejrzeniach Dyrektora Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami i Powiatowego Lekarza Weterynarii. W miniony czwartek, 24 maja 2018 roku,  funkcjonariusze pojechali pod ustalony adres. 

Drzwi niewielkiego mieszkania otworzyła kobieta. Ich oczom ukazał się niecodzienny widok. W lokalu, skladającym się z jednego pomieszczenia, na szafkach zobaczyli piętrowo ustawione ciasne klatki a w nich szczury leżące jeden na drugim.

 Było ich tak dużo, że trudno je było zliczyć. Na podstawie oględzin funkcjonariusze ustalili, że w klatkach było 131 szczurów różnej płci. Jak się okazało zwierzęta nie były wypuszczane i nie miały stałego dostępu do wody.
 Podejrzenia mundurowych o złym traktowaniu zwierząt potwierdziły się. Zebrany materiał dowodowy dał podstawę do wszczęcia postępowania pod kątem przestępstwa określonego w Ustawie o Ochronie Zwierząt.

« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne