Policjanci uratowali 7– miesięczne dziecko będące w stanie zagrażającym życiu - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

poniedziałek, 7 maja 2018

Policjanci uratowali 7– miesięczne dziecko będące w stanie zagrażającym życiu

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław – Grabiszynek, udzieli pomocy rodzicom, którzy wieźli do szpitala 7 – miesięczne dziecko będąca w stanie zagrażającym jego życiu. Do zdarzenia doszło około godzony 20.00. Podczas patrolowania miasta, w rejonie skrzyżowania ulic Hallera i Al. Pracy, do radiowozu podjechał samochodem marki Volvo mężczyzna i poprosił policjantów o pomoc.

zdjęcie ilustracyjne: pixabay

Okazało się, że razem z żoną wiózł swoje małe dziecko do szpitala, gdyż dostało ono gwałtownej reakcji alergicznej. Miało silne drgawki, ciężko oddychało oraz traciło przytomność. Mężczyzna był bardzo roztrzęsiony.

Z uwagi na stan zagrażający życiu dziecka i oraz wzmożony ruch na ulicach, w celu szybkiego i bezpiecznego dotarcia do szpitala, po powiadomieniu oficera dyżurnego jednostki, policjanci natychmiast przeprowadzili pilotaż. Rodzica dziecka powiadomili też szpital, by personel medyczny był przygotowany na przyjazd.

Pilotaż odbył się bez zakłóceń i samochód z dzieckiem szybko dotarł do szpitala, gdzie zostało ono przekazane służbom medycznym. Dzięki szybkiej reakcji i sprawnie przeprowadzonym działaniom, dziecko zaczęło odzyskiwać przytomność oraz równomierny oddech.

Po udzieleniu pomocy, policjanci wrócili do kolejnych swoich zadań służbowych. Jak ustalono, dziecko zostało przyjęte na oddział w stanie niezagrażającym już jego życiu.

asp. szt. Paweł Petrykowski
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne