Opole Lub.: Wiózł dzieci do kościoła. Miał ponad dwa promie - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

sobota, 12 maja 2018

Opole Lub.: Wiózł dzieci do kościoła. Miał ponad dwa promie

Za przekroczenie prędkości i jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie 53-letni mieszkaniec z gminy Łaziska. Mężczyzna pozwolił sobie na zbyt szybką jazdę w obszarze zabudowanym. Po zatrzymaniu tłumaczył policjantom, że wiózł dzieci do kościoła. Mundurowi wyczuli od niego alkohol. Badanie wykazało ponad 2 promile.

zdjęcie: policja

Wczoraj przed godziną 18:00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego opolskiej komendy sprawując nadzór nad prędkością na drodze wojewódzkiej nr 825 w Piotrawinie, zatrzymali do kontroli kierującego samochodem Renault, który przekroczył dozwolona prędkość w obszarze zabudowanym.

 Kierujący 53-latek nie zważając również na to, że przewoził czworo swoich dzieci, kierował będąc pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało, że miał on w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Kierujący tłumaczył swój pospiech na drodze potrzebą zawiezienia dzieci do kościoła. Nie chciał, aby dzieci spóźniły się na mszę wieczorną. 

Tłumaczenie mężczyzny nie pomogło i musiał pożegnać sie z prawem jazdy.
Mężczyzna odpowie teraz przed Sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Odpowie również za przekroczenie prędkości. 

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – dla nas, naszych bliskich i samych siebie. Dlatego też nie bójmy sie reagować, gdy mamy podejrzenie, że ktoś wsiada za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu.
S.P.
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne