Odpowie przed sądem za podłożenie bomby pod drzwiami mieszkania i usiłowanie zabójstwa - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

wtorek, 8 maja 2018

Odpowie przed sądem za podłożenie bomby pod drzwiami mieszkania i usiłowanie zabójstwa

Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie skierował do Sądu Okręgowego w Warszawie akt oskarżenia przeciwko Andrzejowi M. 

zdjęcie ilustracyjne

Mężczyzna został oskarżony o popełnienie od listopada 2015 roku do czerwca 2017 roku pięciu czynów zabronionych, którymi został pokrzywdzony jeden z mieszkańców Warszawy. Czyny te polegały na nękaniu pokrzywdzonego i grożeniu mu. 

Oskarżony wyrobił także przyrząd wybuchowy, który swoją konstrukcją, wyglądem oraz sposobem działania był analogiczny jak granat. Następnie Andrzej M. podłożył go w bloku pod drzwiami mieszkania pokrzywdzonego. W ten sposób usiłował dokonać zabójstwa pokrzywdzonego oraz zamieszkującej z nim rodziny. W wyniku działań Policji i służb ratowniczych mieszkańcy bloku zostali ewakuowani. Podczas podjętych działań mających na celu sprawdzenie i rozbrojenie urządzenia wybuchowego skonstruowanego przez oskarżonego nastąpiła jego eksplozja, która rozerwała mosiężne urządzenie na wiele odłamków. Uszkodziły one ściany klatki schodowej, sufitu oraz przebiły drzwi jednego z mieszkań i uszkodziły jego ściany. 

Jedno z przestępstw zarzuconych Andrzejowi M. – usiłowanie zabójstwa z użyciem materiałów wybuchowych – zagrożone jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 12 lat, karą 25 lat pozbawienia wolności, albo karą dożywotniego pozbawienia wolności.

Centrum Prasowego PAP
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne