„Nie zostawiaj dziecka w aucie” Zobacz szokujący film "Jak umiera dziecko w nagrzanym samochodzie" - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

czwartek, 10 maja 2018

„Nie zostawiaj dziecka w aucie” Zobacz szokujący film "Jak umiera dziecko w nagrzanym samochodzie"

Wystarczy zaledwie 15 minut, w zamkniętym, przegrzanym aucie żeby dziecko doznało zagrażających życiu urazów mózgu i nerek. O skutkach pozostawiania dziecka w nagrzanym aucie oraz o tym, jak postępować, kiedy zauważymy pozostawione w samochodzie dziecko mówili dzisiaj kierowcom policjanci z wałeckiej drogówki podczas prowadzonych działań. Mali pasażerowie otrzymywali od mundurowych pluszowe maskotki.

zdjęcie: screen

Od pewnego czasu odczuwalne są już letnie temperatury powietrza, mimo iż do pory letniej jeszcze trochę czasu. W związku z tym policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wałeckiej jednostki dzisiaj od rana rozpoczęli działania pod nazwą „Nie zostawiaj dziecka w aucie”.

Akcja skierowana jest w szczególności do kierowców przewożących na co dzień małych pasażerów. Działania prowadzone są cyklicznie jeszcze przed rozpoczęciem sezonu letniego aby przypominać opiekunom o skutkach takich zachowań.Podczas działań kontrolno- informacyjnych policjanci zatrzymywali do kontroli te pojazdy, w których były dzieci. Kierowcom- rodzicom czy dziadkom mówili o śmiertelnym zagrożeniu jakie niesie za sobą pozostawienie malucha w nagrzanym pojeździe.

Wystarczy zaledwie 15 minut, w zamkniętym, przegrzanym aucie żeby dziecko doznało zagrażających życiu urazów mózgu i nerek. W zamkniętym szczelnie samochodzie temperatura wzrasta do 40 stopni Celsjusza i więcej. Przy takiej temperaturze narządy wewnętrzne dziecka przestają pracować.

Przy temperaturze 41,5 stopni dziecko umiera- informowała sierż. Magdalena Ogrodowska i st. post. Żaneta Leśkiewicz. Te informacje i wskazówki, jak należy zachować się, kiedy zauważymy na parkingu samochód, a w nim pozostawione dziecko- zawarte były na ulotkach, które specjalnie dla kierowców przygotowali policjanci.
Podczas działań funkcjonariusze sprawdzali prawidłowość przewozu dzieci i wręczali małym pasażerom pluszowe maskotki Gustawa Pancernika.Pluszak ma przypominać dzieciom i rodzicom o obowiązku podróży w foteliku.
Policjanci apelują aby nie pozostawiać w nagrzanym aucie także zwierząt!
do obejrzenia film z kmpanii "Nie zostawij dziecka w aucie".

« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne