Małżeńska wyprawa quadami – po alkoholu i z ucieczką w tle - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

poniedziałek, 7 maja 2018

Małżeńska wyprawa quadami – po alkoholu i z ucieczką w tle

Nowosolscy policjanci zatrzymali małżeństwo, które wybrało się quadami na wycieczkę. Niestety, kobieta i mężczyzna znajdowali się pod wpływem alkoholu, a gdy zauważyli policyjny radiowóz zaczęli uciekać. Chwilę później jeden z pojazdów wjechał do rowu, a drugi widząc całą sytuację zatrzymał się. Policjanci zatrzymali małżonków, a czterokołowce odholowano na parking strzeżony. Nieodpowiedzialne zachowanie kobiety i mężczyzny znajdzie swój finał w sądzie – grozi im do pięciu lat pozbawienia wolności.

zdjęcie: policja

W sobotni wieczór (5 maja) nowosolscy policjanci drogówki zauważyli dwa czterokołowce, które poruszały się po drodze publicznej bez zamontowanych tablic rejestracyjnych. Na widok radiowozu kierujący przyśpieszyli, a następnie zaczęli uciekać, ignorując polecenia policjantów do zatrzymania pojazdu. 

Mundurowi włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, udając się w pościg za quadami. W pewnym momencie jeden z kierujących, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Wtedy druga osoba jadąca quadem również się zatrzymała. Jak się okazało czterokołowcami podróżowało małżeństwo.


 Badanie stanu trzeźwości u 33-letniej kobiety i 35-letniego mężczyzny wykazało 0,4 promila alkoholu w organizmie. Mieszkańcy powiatu żarskiego zostali zatrzymani, a quady odholowano na parking strzeżony.

Kobiecie i mężczyźnie grożą teraz poważne konsekwencje prawne. Zgodnie z art. 178 b kodeksu karnego, za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo małżeństwo odpowie za jazdę będąc po użyciu alkoholu.

st. sierż. Justyna Sęczkowska
Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli
« PREV
NEXT »

Popularne