Mając blisko 3 promile „opiekowali” się 9-miesięcznym dzieckiem - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

środa, 9 maja 2018

Mając blisko 3 promile „opiekowali” się 9-miesięcznym dzieckiem

Lubińscy policjanci zostali powiadomieni przez pracowników ośrodka pomocy społecznej o pijanych rodzicach „opiekujących” się 9-miesięcznym dzieckiem w jednym z mieszkań na terenie miasta. Niezwłocznie na miejsce udał się partol dzielnicowych. 

zdjęcie ilustracyjne: pixabay

Pod ustalonym adresem funkcjonariusze zastali pracowników socjalnych i zespół pogotowia ratunkowego. W mieszkaniu panował bałagan, na ziemi leżały ubrania oraz resztki jedzenia. W powietrzu czuć było zapach alkoholu. W małym pokoiku, w brudnej pościeli leżał 9-miesięczny chłopiec. Wyglądał na zaniedbanego. Został zabrany do szpitala i zbadany przez lekarza pediatrę. Następnie trafił pod opiekę babci.

Policjanci zatrzymali w tej sprawie 36-letnią matkę i 44-letniego ojca dziecka. Po przebadaniu na zawartość alkoholu w organizmie okazało się, że oboje mają blisko 3 promile.

Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Jeżeli okaże się, że nieodpowiedzialni rodzice swoim zachowaniem narazili dziecko na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, może im grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński
Źródło: KPP w Lubinie
st. asp. Sylwia Serafin
tel. 601-974-322
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne