Lublin: Tragiczny wypadek w Dąbrowicy, zginęli dwaj motocykliści - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

piątek, 11 maja 2018

Lublin: Tragiczny wypadek w Dąbrowicy, zginęli dwaj motocykliści

Do wypadku doszło wczoraj wieczorem na trasie Dąbrowica – Płouszowice Kolonia. Zginęli dwaj młodzi motocykliści. Okoliczności wypadku, pod nadzorem prokuratury, ustalają lubelscy policjanci.

Do wypadku doszło przed godz. 21:00 w miejscowość Dąbrowica, na trasie Dąbrowica – Płouszowice Kolonia. Jak wstępnie ustalili policjanci kierujący motocyklem kawasaki -  27 latek wyprzedzał samochód m-ki Renault. Niestety motocyklista nie zdążył bezpiecznie wykonać manewru. Doszło do czołowego zderzenia z nadjeżdżającym z przeciwka drugim jednośladem. Oba motocykle  uderzyły jeszcze w bok samochodu. Na miejscu zginęli kierujący motocyklami, mężczyźni w wieku 27 i 24 lat. 
            
Kierujący kawasaki nie posiadał uprawnień do kierowania, a w przypadku pojazdu m-ki Peugeot  brak jest informacji o jego rejestracji i ubezpieczeniu.
Przez kilka godzin  na miejsca wypadku, pod nadzorem prokuratury pracowali policjanci. W oględzinach uczestniczył także biegły.  Szczegóły zdarzenia ustalane będą podczas prowadzonego postępowania.Apelujemy i ostrzegamy!
Wyższa temperatura i wiosenne dni powodują, że na drogach można spotkać coraz więcej motocyklistów. Niestety wraz z rozpoczęciem sezonu motocyklowego dochodzi również do zdarzeń z udziałem tej grupy użytkowników dróg.  2017 roku na drogach województwa lubelskiego doszło do 1245 wypadków, w następstwie, których 156 osób zostało zabitych, a 1437 doznało obrażeń. W tej statystyce zawierają się także wypadki z udziałem motocyklistów i rowerzystów.

W minionym roku 93 motocyklistów uczestniczyło w wypadkach drogowych.  8 kierujących motocyklami poniosło śmierć, a 80 doznało obrażeń. Rannych został również 6 pasażerów motocykli. Sami motocykliści byli sprawcami 43 wypadków. Motocykliści będący pod wpływem alkoholu spowodowali 8 wypadków.   Główną przyczyną wypadków, do których doszło z winy motocyklistów było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. 

Najwięcej wypadków spowodowali kierujący motocyklami w przedziale wiekowym: 18-24 lata – 11.
Motocykliści, którzy przestrzegają zasad bezpiecznej jazdy uważają opinie krążące o ich środowisku za bardzo krzywdzące. Wskazują jednocześnie, że większość kierujących motocyklami to prawdziwi pasjonaci, dla których przejażdżka jednośladem to forma relaksu i okazja do spotkań z przyjaciółmi.  Niestety zdarzają się również i tacy amatorzy jazdy na motocyklach, którzy notorycznie łamią przepisy.

Apelujemy do motocyklistów o bezpieczną i ostrożną jazdę.
Niektórzy motocykliści rzadko, kiedy używają kierunkowskazów, co jest dużym lekceważeniem wobec kierowców samochodów, ale też i pozostałych użytkowników jednośladów. To samo dotyczy kwestii lusterek wstecznych - są po to, aby mieć świadomość, co dzieje się za nami. Wszyscy powinniśmy przewidywać sytuacje na drodze.

Zadbajmy też o to, aby być widocznym. Znaczny odsetek wypadków z udziałem motocyklistów jest spowodowany tym, że kierowcy samochodów po prostu ich nie zauważyli. Dlatego jeżdżąc jednośladem, musimy zadbać o to, żeby być widocznym. Zamiast kupować czarny kask warto wybierać jasny. Fluorescencyjne wstawki w kurtce, spodniach, czy na butach sprawią, że zostaniesz szybciej zauważony na drodze. Uważajmy na pieszych. Przepuszczajmy na pasach przechodniów, pokażmy wszystkim, że motocykliści potrafią się zachować kulturalnie.
R.L.R.

« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne