Chorzów: 19-latka znęcała się nad 3-miesięcznym synkiem. Dziecko jest w ciężkim stanie - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

wtorek, 8 maja 2018

Chorzów: 19-latka znęcała się nad 3-miesięcznym synkiem. Dziecko jest w ciężkim stanie

Kryminalni z chorzowskiej komendy zatrzymali 19-letnią mieszkankę Chorzowa, która pobiła swoje niespełna trzymiesięczne dziecko. Jak ustalili śledczy nie był to odosobniony przypadek. O losie wyrodnej matki zdecyduje teraz prokurator i sąd.

zdjęcie: policja

W sobotę dyżurny chorzowskiej komendy został powiadomiony przez lekarza dyżurującego jednego z chorzowskich szpitali, że na izbę przyjęć zgłosiła się matka z niespełna trzymiesięcznym dzieckiem, którego obrażenia wskazują na to, że może być wobec niego stosowana przemoc fizyczna. Niezwłocznie do akcji wkroczyli kryminalni. W wyniku podjętych czynności ustalili, że w chwili zdarzenia dzieckiem opiekowała się jego matka, kobieta została zatrzymana. 

Zebrany materiał dowodowy potwierdził przypuszczenia śledczych, że nie był to odosobniony przypadek, kiedy to kobieta znęcała się nad swoim dzieckiem. Jeszcze dzisiaj kobieta usłyszy zarzuty. O losie wyrodnej matki zdecyduje teraz prokurator i sąd.


Według informacji przekazanej policjantom przez lekarzy, stan dziecka jest ciężki, ale stabilny.
Kobieta została zatrzymana. - Zebrany materiał dowodowy potwierdził przypuszczenia śledczych, że nie był to odosobniony przypadek, kiedy to kobieta znęcała się nad swoim dzieckiem - wskazał policjant.

Na wtorek zaplanowano przesłuchanie kobiety i podjęcie decyzji w sprawie stosowania wobec niej środków zapobiegawczych. Według policji, będzie odpowiadała prawdopodobnie za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad swoim synkiem oraz spowodowanie u niego ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Może za to grozić do 10 lat więzienia.

źródło: policja/ pap


« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne