Amerykanie chcą inwestować w studentów z Europy. Doradzać im będzie polska firma - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

wtorek, 8 maja 2018

Amerykanie chcą inwestować w studentów z Europy. Doradzać im będzie polska firma

Specjalizująca się w tematyce obronności i bezpieczeństwa narodowego szkoła Daniel Morgan Graduate School of National Security (DMGS) rozszerza swoją działalność na Europę. W realizacji projektu europejskiego uczelnię wspierać będzie polska firma doradcza Vision Group.


Globalne wyzwania związane z kwestiami bezpieczeństwa i walki z terroryzmem wymagają skoordynowanych i wielopłaszczyznowych działań - w tym wymiany wiedzy i doświadczeń na poziomie międzynarodowym. Szczególną rolę w tym obszarze odgrywa współpraca na linii Europa - Stany Zjednoczone. Dlatego też amerykańska szkoła wyższa, Daniel Morgan Graduate School of National Security z Waszyngtonu, która oferuje programy z zakresu bezpieczeństwa narodowego, wywiadu i zarządzania zagrożeniami, podjęła decyzję o rozszerzeniu swojej oferty również na studentów z Europy. Uczelni pomagać będzie firma doradcza Vision Group, pełniąca jednocześnie rolę jej europejskiego HUB-u. Będzie ona odpowiadać m.in. za działania rekrutacyjne i promocyjne. Inauguracja już w maju 

Amerykańska uczelnia oficjalnie zainauguruje swoją działalność w Europie już 14 maja 2018 roku o godz. 18:00 w Pałacu Sobańskich przy Al. Ujazdowskich 13 w Warszawie. Wtedy także odbędzie się międzynarodowa konferencja pt. „Wyzwania dla stosunków transatlantyckich w świetle bezpieczeństwa narodowego i obronności”. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Steven Meyer, dziekan DMGS, były szef CIA na Bałkanach oraz Thomas E. Garrett, sekretarz generalny ,,Community of Democracies". 

„Europa zawsze była domem najważniejszych sojuszników i partnerów Stanów Zjednoczonych. Jest to szczególnie ważne w dobie gwałtownych zmian w sytuacji międzynarodowej, które tworzą nowe wyzwania przed naszymi krajami. Dlatego dalsze rozwijanie współpracy krajów Starego Kontynentu i USA jest kluczowe dla naszych gospodarek, obronności i bezpieczeństwa” - mówi Steven Meyer, dziekan Daniel Morgan Graduate School of Security. „Szczególną rolę w budowaniu współpracy transantlatyckiej pełnią w ostatnim czasie państwa Europy Środkowo-Wschodniej. Chcemy, aby liderem zmian była właśnie Polska i cieszymy się, że to właśnie w naszym kraju odbędzie się inauguracja. To dla nas historyczne wydarzenie” - przekonuje Szymon Dziubicki, przedstawiciel DMGS Alumni Club Europe, organizacji zrzeszającej europejskich absolwentów DMGS. 

Daniel Morgan Graduate School of National Security (DMGS) to nowoczesna szkoła wyższa z siedzibą w Waszyngtonie, w bliskim sąsiedztwie Białego Domu, siedzib FBI, CIA, NSA, Pentagonu i Departamentu Stanu. Kadrę szkoły stanowią eksperci z zakresu bezpieczeństwa narodowego i obronności, posiadający zarówno wiedzę akademicką, jak i praktyczne doświadczenie. Misją DMGS jest kształcenie przyszłych liderów, którzy będą w stanie tworzyć praktyczne rozwiązania dla problemów związanych z zagrożeniami bezpieczeństwa narodowego oraz działań terrorystycznych. 

Więcej wiadomości o uczelni na stronie internetowej uczelni: https://dmgs.org/
VISION GROUP jest firmą public relations z ponad 10-letnim doświadczeniem na rynku polskim i międzynarodowym. Oferuje kompleksowe usługi doradztwa, budowy strategii i realizacji działań komunikacyjnych, litigation PR oraz public affairs. VISION GROUP jest członkiem międzynarodowej sieci Nextlaw Global Public Affairs by DENTONS, która zrzesza 60 wiodących agencji public affairs z ponad 100 krajów. Firma została wyróżniona prestiżowym godłem TERAZ POLSKA, jest laureatem wielu konkursów branżowych m.in. SABRE Awards, Magellan Awards oraz Złotych Spinaczy. 

KONTAKT: 
Magdalena Golba 
tel. kom. +48 604 937 400 
Źródło informacji: Vision Group, DMGS
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne