Zarzut zabójstwa dla matki 4–miesięcznej dziewczynki z Bytomia - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

niedziela, 8 kwietnia 2018

Zarzut zabójstwa dla matki 4–miesięcznej dziewczynki z Bytomia

Po zapoznaniu się ze szczegółową opinią biegłych, matka 4-miesięcznej dziewczynki została skazana za zabójstwo dziecka. 


zdjęcie ilustracyjne: pixabay

Wcześniej kobiecie przedstawiono w śledztwie zarzut spowodowania ciężkiego uszkodzenia ciała dziecka. Uzyskana w ostatnim czasie szczegółowa opinia biegłych Zakładu Medycyny Sądowej potwierdziła, iż doznany przez dziecko uraz głowy, miał charakter czynny.
 
4-miesięczna dziewczynka z urazem głowy, trafiła do Szpitala w Chorzowie 9 stycznia 2018 roku. W dniu 22 stycznia 2018 roku dziewczynka zmarła. O samym zdarzeniu powiadomiło policję pogotowie. Policjanci kiedy dotarli do wskazanego im przez pogotowie mieszkania, zastali tam będącego w stanie nietrzeźwym mężczyznę, który opiekował się dwojgiem pozostałych dzieci w wieku 2 i 6 lat.  

W toku prowadzonego śledztwa zarzut narażenia dzieci na utratę zdrowia lub życia, przedstawiono ojcu dziewczynki. Prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór Policji.  

Podejrzana o zabójstwo kobieta, nie przyznała się do popełnienia zarzucanego jej przestępstwa i odmówiła składania wyjaśnień. Obecnie jest do sprawy tymczasowo aresztowana.

Dwójka starszych dzieci przebywa obecnie w rodzinnym domu dziecka.

Prokurator w toku śledztwa wyjaśnia także, czy opieka nad wszystkimi dziećmi w tej rodzinnie sprawowana była w sposób prawidłowy.  

                                      Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej
                                                       Marta  Zawada-Dybek

« PREV
NEXT »

Popularne