Zapadł wyrok w sprawie geja-mordercy - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

piątek, 20 kwietnia 2018

Zapadł wyrok w sprawie geja-mordercy

Toruński Sąd Okręgowy skazał w piątek na karę dożywotniego pozbawienia wolności Andrzeja G. 57-latek zabił i zgwałcił mężczyznę. Dopuścił się również gwałtów na dwóch mężczyznach i małoletnim chłopcu. Już za samo zabójstwo sąd wymierzył mężczyźnie dożywocie.

zdjęcie ilustracyjne: pixabay

Za pozostałe zarzucane mu czyny oskarżony otrzymał kary od pięciu do 12 lat pozbawienia wolności. Andrzej G. po odbyciu kary, czyli po ewentualnym warunkowym przedterminowym zwolnieniu z więzienia, zostanie umieszczony w zakładzie psychiatrycznym.

Sąd w toku procesu wykazał, że oskarżony w nocy z 11 na 12 sierpnia 2016 r. zgwałcił i zamordował na toruńskich Wrzosach mężczyznę. Zmasakrowane ciało znaleziono w lesie, a zgon spowodowało wykrwawienie i wstrząs krwotoczny. 12 sierpnia oskarżony zgwałcił 13-letniego chłopca, a dwa dni później dopuścił się tego samego czynu na dorosłym, pijanym mężczyźnie. 

Wcześniej, w maju 2016 roku, dwukrotnie doprowadził do obcowania płciowego innego mężczyznę. Ze względu na drastyczność zarzuconych oskarżonemu czynów proces toczył się z wyłączeniem jawności, niejawne dla publiczności było ustne uzasadnienie wyroku. Sąd jedynie przedstawił informację, na czym opierał się przy wymierzaniu kary.

Wyrok jest nieprawomocny.
źródło: PAP/ KryminalnaPolska

« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne