Zaatakowali Gwinejczyka, zwyzywali, bili w twarz i oblali napojem - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

czwartek, 26 kwietnia 2018

Zaatakowali Gwinejczyka, zwyzywali, bili w twarz i oblali napojem

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Łódź – Polesie sąd aresztował na dwa miesiące 19 – letnią kobietę i 30 – letniego mężczyzny, którzy usłyszeli zarzuty stosowania przemocy i znieważenia z powodu przynależności rasowej obywatela Gwinei. Podejrzanym grożą kary pozbawienia wolności w wymiarze do lat 5. 

zdjęcie ilustracyjne: pixabay

Do ataku na obcokrajowca  doszło 23 kwietnia 2018 roku, w godzinach wieczornych, na terenie osiedla Dąbrowa. Jak udało się ustalić , w trakcie gdy Gwinejczyk spacerował z psem, podszedł do niego mężczyzna w towarzystwie dwóch kobiet. Bez powodu zaczepili cudzoziemca kierując w stosunku do niego słowa uznawane za obelżywe. Następnie, kilkukrotnie uderzyli go w twarz i oblali napojem.

 Mężczyźnie udało się uciec. Poprosił o pomoc napotkanego mężczyznę, który okazał się być funkcjonariuszem policji. 

W wyniku dokonanych czynności, zatrzymano 19 – letnią kobietę i 30 – letniego mężczyznę. Usłyszeli oni zarzuty stosowania przemocy i znieważeniem z powodu przynależności rasowej obywatela Gwinei.

 Prokurator skierował do sądu wnioski o ich tymczasowe aresztowanie. Dzisiaj, sąd zgodnie z wnioskiem aresztował podejrzanych na okres dwóch miesięcy. Grozi im kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 5. 
« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne