„Walił” łomem do drzwi, grożąc żonie i jej rodzinie - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

wtorek, 3 kwietnia 2018

„Walił” łomem do drzwi, grożąc żonie i jej rodzinie

Policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który dobijał się do drzwi jednego z polkowickich mieszkań za pomocą łomu. Funkcjonariusze, po sprawdzeniu okolic miejsca interwencji zatrzymali opisanego w zgłoszeniu mężczyznę, który zdążył już odejść z miejsca zdarzenia.

zdjęcie ilustracyjne: pixabay

Przy zatrzymanym polkowiczaninie funkcjonariusze znaleźli łom. Jak się okazało mężczyzna przy pomocy tego narzędzia chciał się dostać do mieszkania, w którym przebywała jego żona wraz z pozostałymi członkami rodziny. Zatrzymany uderzając w drzwi, groził pozbawieniem życia i zdrowia osobom przebywającym w mieszkaniu, do którego chciał się dostać.

Zebrane przez polkowickich policjantów dowody pozwolił na przedstawienie 76-latkowi zarzutów znęcania się psychicznego i fizycznego nad żoną, kierowania gróźb karalnych wobec niej oraz pozostałych członków rodziny, a także zniszczenia mienia. Prokuratura Rejonowa w Lubinie po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zdecydowała o zastosowaniu wobec podejrzanego środków zapobiegawczych w postaci policyjnego dozoru oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych. Polkowiczanowi grozi teraz nawet do 5 lat pozbawienia wolności.Bicie, krzyki, awantury, znęcanie fizyczne i psychiczne - to tajemnica wielu polskich rodzin. „To, co dzieje się w domu powinno w domu pozostać.", „To sprawa rodzinna." - w taki właśnie sposób ofiary przestępstw związanych z przemocą w rodzinie tłumaczą często fakt nie informowania Policji o sytuacji, w jakiej się znajdują. Zdarza się, że ukrywane przez wiele lat problemy wychodzą na światło dzienne dopiero wówczas, gdy dochodzi do tragedii.

Pamiętaj! Masz prawo złożyć na Policji lub w prokuraturze wniosek o wszczęcie postępowania karnego wobec osoby, która krzywdzi Ciebie i Twoją rodzinę!
Zareaguj! Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań - przemoc powtórzy się. Policja zwykle jest wzywana w ekstremalnych sytuacjach, czasami zbyt późno.

Powiadom! Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom Policję, Straż Miejską lub Ośrodek Pomocy Społecznej.
Pamiętaj, przemoc domowa jest przestępstwem! Masz prawo bronić się przed osobą, która krzywdzi Ciebie i Twoją rodzinę.
st. sierż. Przemysław Rybikowski
Oficer Prasowy
KPP w Polkowicach
tel. 600-229-096

« PREV
NEXT »

Popularne