Szamotuły: Wjechał pod nadjeżdżający pociąg - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

czwartek, 19 kwietnia 2018

Szamotuły: Wjechał pod nadjeżdżający pociąg

16 kwietnia br. około godziny 13.25 dyżurny komendy Policji otrzymał zgłoszenie o wypadku na przejeździe kolejowym w Pamiątkowie. Na miejsce natychmiast wysłał policjantów z Szamotuł.

zdjęcie: wielkopolska.policja

Jak się okazało, 28-letni mieszkaniec gminy Szamotuły, który kierował samochodem marki Volvo, na przejeździe kolejowym wjechał pod nadjeżdżający pociąg. Na miejscu mężczyźnie udzielono pomocy medycznej, po czym w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala.

Policjanci szamotulskiej drogówki, wspólnie z technikiem kryminalistyki wykonali oględziny, szkic miejsca zdarzenia oraz dokumentację fotograficzną. Dochodzeniowiec przesłuchał też świadków wypadku. Czynności na miejscu nadzorował prokurator. Przypuszczalnie, do zdarzenia mógł się przyczynić brak szczególnej ostrożności i niedostosowanie do znaku „STOP”. Przejazd w Pamiątkowie posiada rogatki oraz sygnalizację świetlną, jednak w dniu zdarzenia zabezpieczenia te były uszkodzone (na co wskazywały tablice informacyjne znajdujące się pod znakiem „STOP”).Szczegółowe okoliczności i przyczyny zdarzenia będą wyjaśniane w ramach prowadzonego postępowania. Policja apeluje jednak do kierowców o zachowanie szczególnej uwagi w okolicy przejazdów kolejowych!
Przejazdy kolejowe, to miejsca bardzo niebezpieczne. Zderzenie samochodu z pociągiem może nas kosztować zdrowie, a nawet życie. Są to miejsca, gdzie wszyscy użytkownicy dróg bezwzględnie powinni przestrzegać przepisów i zasad ruchu drogowego.

W okolicy przejazdów kolejowych powinniśmy wykazać się szczególną ostrożnością i każdorazowo powinniśmy zwracać uwagę na znaki drogowe w ich obrębie. Każdy kierowca powinien pamiętać o zachowaniu ostrożności również na tych przejazdach kolejowych, które są wyposażone w rogatki i sygnalizację świetlną. Warto pamiętać, że urządzenia elektroniczne mogą być uszkodzone. 

Właśnie dlatego dojeżdżając do każdego przejazdu kolejowego powinniśmy upewnić się dodatkowo, czy w pobliżu nie ma pociągu. Rozważni powinniśmy być również na przejazdach, na których przed zamknięciem rogatek włącza się sygnalizacja dźwiękowa i świetlna. Tej sygnalizacji nie możemy lekceważyć. W chwili gdy światła zaczynają świecić, możemy nie mieć już czasu na to, aby zdążyć bezpiecznie przejechać przez przejazd kolejowy.

« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne