Przyłożył nóż do szyi kolegi, bo pilnie potrzebował pieniędzy - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

środa, 18 kwietnia 2018

Przyłożył nóż do szyi kolegi, bo pilnie potrzebował pieniędzy

Jak ustalili policjanci, do zdarzenia doszło przed jednym z budynków na terenie Ziębic. 25-letni mężczyzna wracał właśnie do swojego mieszkania. W tym miejscu czekał na niego inny mężczyzna, którego pokrzywdzony znał. Rówieśnik powiedział, że potrzebuje pilnie pieniędzy i oczekuje pożyczki. Ziębiczanin odmówił, stwierdził, że nie ma gotówki i nie jest w stanie pomóc, po czym poszedł do siebie do mieszkania.

zdjęcie: dolnoslaska.policja

Po kilku minutach do jego drzwi zadzwonił dzwonek. Gdy otworzył, w drzwiach stanął znajomy, który potrzebował pieniędzy. Mężczyzna następnie wtargnął do mieszkania, chwycił duży kuchenny nóż, przyłożył go do szyi ofiary i kategorycznie zażądał wydania pieniędzy. 

25-latek wydał portfel z pieniędzmi i na żądanie podał też numer pin-u do karty bankomatowej. Dodatkowo sprawca zabrał telefon i klucze do mieszkania, po czym wyszedł i zamknął ofiarę w lokalu. Zagroził, że jeśli komukolwiek powie o zdarzeniu wówczas użyje noża. Po kilkunastu minutach oprawca wrócił, oddał telefon i klucze i wyszedł z mieszkania.

Pokrzywdzony nikomu nic nie mówił, wieczorem spotkał się ze znajomymi, którym wspomniał o zdarzeniu. Znajomi kategorycznie i jednomyślnie uznali, ze należy to zdarzenie zgłosić na policję. Już następnego dnia podejrzany o rozbój został zatrzymany w policyjnym areszcie. Wobec mężczyzny zastosowano tymczasowy areszt na 3 miesiące. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.
kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Ząbkowicach Śląskich
kom. Ilona Golec

« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne