Przebił opony w 8 samochodach - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

poniedziałek, 23 kwietnia 2018

Przebił opony w 8 samochodach

Dzielnicowa z Komisariatu Policji III w Katowicach bardzo szybko ustaliła sprawcę uszkodzenia mienia. Wandal, który przebił opony w 8 samochodach zaparkowanych przy ulicy Kijowskiej i Zagrody oraz uszkodził drzwi wejściowe do klatki schodowej bloku już następnego dnia po zdarzeniu trafił w ręce policjantów. 47-latek wczoraj usłyszał prokuratorskie zarzuty i został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu do 5 lat więzienia.

zdjęcie: slaska.policja

Do zdarzenia doszło w nocy z 16 na 17 kwietnia br. Jak wynika z ustaleń, sprawca idąc ulicą Kijowską i Zagrody zaczął niszczyć zaparkowane samochody. W 8 autach poprzebijał opony. To jednak nie wszystko. Wandal uszkodził również drzwi wejściowe do klatki schodowej w bloku przy ulicy Kijowskiej.

 Łączne straty wynoszą ponad 3200 złotych. Powiadomieni o tym zdarzeniu policjanci wkroczyli do akcji i rozpoczęli poszukiwania wandala. W poszukiwania włączyła się również dzielnicowa z tamtego rejonu, która bardzo szybko ustaliła, że związek z tym przestępstwem może mieć 47-latek przebywający na terenie Katowic. 

W środę rano policjanci zatrzymali mężczyznę. Trafił on do policyjnego aresztu. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów zniszczenia mienia. Wczoraj prokurator objął go policyjnym dozorem.

 Za zniszczenie mienia grozi do 5 lat więzienia. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji III w Katowicach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice Zachód.
« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne